Z Krakowa wracają z punktami!

Tylko na dwóch występach w Fortunie Pucharze Polski obecnej edycji, swoje rozgrywki zakończyli piłkarze Chojniczanki, którzy pkt. będą szukać tylko w II lidze, w której ostatnio wyraźnie się poprawili w kontekście w trzech wcześniejszych spotkań.

Chojniczanka złapała właściwy rytm , czego dowodem była trzecia ligowa wygrana z rzędu, tym razem na terenie rywala.   |  fot. ilustrac./Rmak

W sobotę, 30 września o godz. 15 rozpoczęło się wyjazdowe spotkanie z Hutnikiem Kraków. A zespół gości do tej pory nie przegrał jeszcze przed własną publicznością. Do tej pory Hutnik z Chojniczanką mierzył się w ramach rozgrywek ligowych czterokrotnie - w sezonach 2020/21 i 2021/22. Bilans gospodarzy to wygrana, remis i dwie porażki. 

Hutnik Kraków - Chojniczanka 0:2 (0:0)

Chojniczanka: Primel - Raburski, Boczek, Edmundsson, Szczytniewski - Kozina (64 Kolesar), Nowacki, Szumilas, Szczepanek (64 Mikołajczak), Banach (46 Prałat) - Giel (90 Borysiuk).

Bramki: 46. Szczepanek, 85. Szumilas

Kartki:   18. Zawadzki (HUT), 44. Marcinkowski (HUT), 64. Kubowicz (HUT), 67. Głogowski (HUT), 80. Wróbel (HUT), 83. Lelek (HUT) – 20. Szczytniewski (CHO), 44. Giel (CHO, 74. Kolesar (CHO)

Pierwsza połowa była przeciętnym widowiskiem, a rozważna gra w defensywie Chojniczanki, mimo lekkiej przewagi gospodarzy, praktycznie poza jedną dobrą akcją - zapędy rywala skutecznie niwelowała. Być może goście skupieni na grze obronnej nie zagrozili ani razu bramkarzowi Hutnika, a ta część spotkania zakończyła się bezbramkowo. 

Sytuacja uległa zmianie po przerwie, bo już w 46 min. Chojniczanka wyszła na prowadzenie po golu zdobytym przez Szczepanka. Sporadyczne, przeprowadzane małymi siłami, ale groźne kontrataki na tyle angażowały gospodarzy, że ci nie mogli w pełni poświęcić się ofensywie. Objecie prowadzenia było czynnikiem motywującym dla gości, którzy nie tylko nie dali sobie strzelić gola, ale również podwyższyli na 2:0 w 85 min., a na listę strzelców wpisał się Szumilas. Zakończenie 11 kolejki nastąpi 2 października. Po dzisiejszym meczu Chojniczanka zajmuje 8 miejsce, jednak po zakończeniu kolejki pozycja ta może ulec zmianie. Aktualna tabela – tutaj. 7 października Chojniczanka o godz. 17 rozegra spotkanie z Zagłębiem Lublin II. 

(red.)