XXIII „Sobota Bokserska”

16 kwietnia w hali „Centrum Park” odbył się Turniej „Sobota Bokserska”. Do turnieju stanęło 104 zawodników i zawodniczek. Podczas konfrontacji turniejowej w ringu zaprezentowało się 46 pięściarzy w niepunktowanych walkach szkoleniowych.

Patryk Milcarek podczas walki.

W oficjalnej części zawodów wystartowało 30 zawodników w 15 pojedynkach. Gospodarz Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice do zawodów wystawił 10 zawodników. Zestawienie par zobacz_.jpg

Adepci:

Halet Al Dahhan, Radek Szczepanik, Fadi Al Dahhan, Adrian Gomółka, Patryk Łukasiński - wystartowali w niepunktowanych walkach szkoleniowych.

Młodzik 44kg. Jarek Pubanc wygrał jednogłośnie 3:0 z Karolem Swakowskim „Nowi Boxing” Polnica.

Junior Młodszy 46kg. Michał Łęgowski jednogłośnie na punkty pokonał Sylwestra Stoltmana „Boxing Team” Chojnice.

Junior Młodszy 46kg. Paweł Reszczyński po zaciętym pojedynku przegrał stosunkiem głosów sędziowskich 2:1 z Kamilem Kowalewskim „Boxing Team” Chojnice.

Junior Młodszy 66kg. Bartłomiej Jaracz pokonał na punkty 3:0 Bartosza Grotha „Beniaminek” Starogard Gdański.

Junior 60kg. Kazimierz Łęgowski w efektowny sposób poradził sobie jednogłośnie na punkty z Adrianem Smeją „Wisła” Tczew.

Jednocześnie w dniach 16 - 17.04. r. w Łodzi podczas Międzynarodowego Turnieju „Srebrna Łódka” barw „Ósemki” bronił w wadze do 75kg.- Junior Młodszy Patryk Milcarek. Podczas walk półfinałowych Patryk pokonał jednogłośnie na punkty 5:0 Michała Goławskiego „Orlęta” Łuków. W finale imprezy  P. Milcarek wygrał z Karolem Krokosem „Boxing” Skółka.

Mamy za sobą XXIII edycję „Soboty Bokserskiej”. Na uwagę zasługuje bardzo duże zainteresowanie turniejem klubów z terenu woj. Pomorskiego, które wystawiły swoje liczne reprezentacje. Podczas walk w ringu można było obejrzeć dużą dawkę boksu, na zróżnicowanym poziomie. Niezmiennie ideą „Sobót Bokserskich” jest umożliwienie startów początkującym zawodnikom, jednakże grupa bardziej wymagających kibiców boksu miała okazję nacieszyć się kilkoma pojedynkami na wysokim poziomie wyszkolenia sportowego.  Na szczególną uwagę zasłużył Kazik Łęgowski (obecny Mistrz Polski Juniorów), który pokazał dawkę swoich mistrzowskich możliwości. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Patryk Milcarek,  który odnotował zwycięstwo w prestiżowym turnieju „Srebrna Łódka”. Patryk jest w trakcie przygotowań do startu w XVII Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sokółka 27.04. - 03.05. – powiedział trener Andrzej Plata.

A. Plata

1. 18 kwietnia 2011  11:56   Starsi zawodnicy tacy jak: ...   TEAM

Starsi zawodnicy tacy jak: WIjata,Godlewski czy Butkiewicz mają wolne .Zastępują ich młodzi adepci.Wijata będzie walczył w Chojnicach podczas Chojnickiego Boxing Show 14 maja.serdecznie zapraszamy.