XVII „Sobota Bokserska”

W niedzielę 7 lutego odbyła się XVII „Sobota Bokserska” połączona z Eliminacjami do Mistrzostw Polski Juniorów. Organizatorem zawodów był UKS „Ósemka” oraz Pomorska Federacja Sportu w Gdańsku.

Daniel Lewiński

W Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów, rękawice skrzyżowało 30 zawodników w kategorii wiekowej Junior. Regulamin Polskiego Związku Bokserskiego przewiduje, że zawodnicy w powyższej kat. wagowej to sportowcy z rocznika 1992 - 93. W rywalizacji uczestniczyli pięściarze z Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Do „Soboty Bokserskiej” zgłoszonych zostało 58 zawodników oraz 4 zawodniczki. Łącznie chojnicka publiczność miała okazję zobaczyć w ringu 92 zawodników zrzeszonych w klubach sportowych:  „Sako” Gdańsk, UKS  „Nowi Boxing” Polnica, K.S. Damnica, „Boxing Team” Chojnice, „Czarni” Słupsk, „Wisła” Tczew, „Sokół” Gdynia, „Portowiec” Gdańsk, „Agro Polmet” Starogard Gdański,  UKS „Ósemka” Chojnice - Gmina Kościerzyna, Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice do zawodów wystawił 12 zawodników i 1 zawodniczkę.

Na pierwszym miejscu zaw. UKS „Ósemka” Chojnice - Gm. Kościerzyna.

1.Młodzik 69kg. Patryk Milcarek stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Michałem Dykalskim UKS „Nowi Boxing” Polnica.

2.Młodzik 36kg. Jarosław Pubanc  stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Patrykiem Budysiem  „Czarni” Słupsk

3. Młodzik 34kg.  Michał Łęgowski stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Sylwestrem Stoltmanem „Boxing Team” Chojnice.

4.Młodzik 50kg. Bartłomiej Jaracz spotkał się w niepunktowanym sparingu z Damianem Jakubiakiem „Czarni” Słupsk.

5. Dominik Januszewski stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Jakubem Zalewskim „Boxing Team” Chojnice.

6. Kordian Napientek stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Łukaszem Firynem „Agro Polmet” Starogard Gdański.

7.Bartosz Jażdżewski stoczył niepunktowany sparing szkoleniowy z Norbertem Dolińskim „Agro Polmet” Starogard Gdański.

8.  Senior Marcin Myszka Jednogłośnie na punkty pokonał Michała Skrzyniarz „Sako” Gdńsk.

9. Agata Strzałkowska zwyciężyła na skutek poddania zawodniczki przez sekundanta w II rundzie z Mariettą Salachną „Czarni” Słupsk.

10. Kazimierz Łęgowski przegrał przez dyskwalifikację w III rundzie z Dominikiem Gołuńskim UKS „Boxing Nowi” Polnica.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów.

1. 54kg. Daniel Lewiński wygrał przez RSC w I rundzie z Damianem Przepierą „Agro Polmet” Starogard Gdański.

2. 69kg. Rami Al Dahhan  wygrał na punkty z Patrykiem Godlewskim „Boxing Team” Chojnice.

3. 69kg. Dawid Ossowski wygrał na punkty z Adamem Wałaszewskim „Agro Polmet” Starogard Gdański.

Na podstawie wczorajszych eliminacji miejsce w fiale Mistrzostw Polski zapewnił sobie Daniel Lewiński. W dalszych walkach eliminacyjnych podczas zgrupowania w Cetniewie będą brać udział: Rami Al. Dahhan i Dawid Ossowski z „Ósemki” oraz Sebastian Butkiewicz z „Boxing Team” Chojnice – powiedział trener Andrzej Plata. Do „Soboty Bokserskiej” stawiła się ponownie rekordowa ilość zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Można powiedzieć że cykl turniejów „Sobota Bokserska” Już na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta i regionu. Następny turniej zaplanowaliśmy na 10 kwietnia.

A. Plata

1. 14 lutego 2010  11:36   placior trener roku haha   anonim

placior trener roku haha

0
    0
  2. 11 lutego 2010  11:58   hahahaha plata na 1 stronie ...   anonim

hahahaha plata na 1 stronie gazety!! wyobraźcie sobie jak to złachaŁeM w sklepie !! brawo Marcin Łęgowski;)

0
    0
  3. 9 lutego 2010  20:27   Dobrze że Team Boxing ...   xd

Dobrze że Team Boxing walczyl bo lubie patrzec jak boksuja.

0
    0
  4. 8 lutego 2010  22:42   a gdzie Monika Stoltman ...   anonim

a gdzie Monika Stoltman która dostała walkowera!!!!!! 12 zawodników i 2 zawodzniczki wraz z Moniką... Chyba ktos tu niepo trafi podac wyników