XVII Czerskie Spotkania Wielkanocne

Sala widowiskowa Domu Kultury w Czersku wypełniła się przepięknymi, suto zastawionymi stołami wielkanocnymi, przygotowanymi przez lokalne KGW oraz stowarzyszenia, gdzie odbyły się XVII Czerskie Spotkania Wielkanocne. Przygotowano jedenaście stołów.

Zwycięski stół prezentował się nie tylko okazale, ale i smakowicie.   |  fot. UM Czersk

Krótką lekcję o tradycjach wielkanocnych przedstawiła sekretarz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Czersku, Ewa Wrycza. Później powołano komisję konkursową, w składzie Bogumiła Ropińska, Ewa Wrycza oraz Krzysztof Przytarski, która miała za zadanie wybór najlepszej potrawy, która łączy w sobie tradycję ze współczesnością. – Ocenianie potraw to nie lada wyzwanie. Spróbowaliśmy wielu ciekawych dań, wszystkie były smaczne – mówił Krzysztof Przytarski.

W trakcie narady komisji na scenie mogliśmy obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Gminnego Centrum Kultury w Czersku. Po chwili niecierpliwości ogłoszono wyniki. – Konkurs wygrała potrawa przygotowana przez KGW „Gutowianki” z Gutowca – mówiła Ewa Wrycza. Nagrody wręczał burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

UM Czersk