XV Jarmark "Czym Chata Bogata w Charzykowach"

Zbliża się kolejna edycja Jarmarku Ekoturystycznego „Czym Chata Bogata” w Charzykowach. Tradycyjnie, już od 15 lat, w ostatnią sobotę lipca spotykamy się przed charzykowskim amfiteatrem na imprezie poświęconej przyrodzie i lokalnym produktom turystycznym.

Chętnych do degustacji lokalnych produktów i kupna pamiątek na jarmarku nie brakuje. Zapewne i tak będzie podczas jubileuszowej edycji.   |  fot. ilustrac./Rmak

Tegoroczny jarmark jest dla nas szczególnym wydarzeniem, bowiem 15 lat temu to właśnie  Stowarzyszenie „Charzy...”wymyśliło Jarmark i obecnie tworzy i nadal współtworzy tę największą w regionie imprezę promującą Światowy Rezerwat Biosfery „Bory Tucholskie”. Jesteśmy wdzięczni za Państwa aktywny udział w każdej dotychczasowej edycji Jarmarku „Chata Bogata” i liczymy na Państwa obecność również 27 lipca.

Niewątpliwie ważnym dla nas wszystkich jest fakt, że każdego roku podejmujemy się realizacji tematu nawiązującego do fauny i flory naszych parków, wód i problemów z tym związanych, bioróżnorodności i ochrony przyrody. W bieżącym roku zaproponowaliśmy temat owadów zapylających. Tak więc 27 lipca będziemy uczyć o zapylaczach i uwrażliwiać odwiedzających jarmark na ważność w ekosystemie wszystkich zapylaczy. Impreza koordynowana jest jest przez GOK Chojnice i Zaborski Park Krajobrazowy.

Za stoiska handlowe wystawiające się na jarmarku odpowiada Promocja Regionu Chojnickiego, a Stowarzyszenie „Charzy...” jest organizatorem ścieżki zadań dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wspólnie z Powiatem Chojnickim fundatorem nagrody głównej jarmarku (roweru). Do aktywnego uczestnictwa w Jarmarku zapraszamy wspólnie każdego, a mieszkańców Powiatu Chojnickiego i turystów przebywających w naszym regionie do uczestnictwa w zabawach, konkursach z nagrodami, spektaklu teatralnego dla dzieci i wielu innych atrakcji, które wspólnie przygotowujemy.

Bożena Stępień