Wzmożone kontrole na drogach

W dniach 5 - 11 grudnia policjanci prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Celem jest zwrócenie uwagi użytkowników dróg na najważniejsze problemy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Akcja jest okazją na zwrócenie uwagi kierowcom, motocyklistom, rowerzystom i pieszym na aspekty bezpieczeństwa na drodze.   |  fot. arch.red.

Policjanci w tych dniach na terenie powiatu chojnickiego zintensyfikują kontrole na drogach. W dniach 8 - 9 grudnia przeprowadzą działania prewencyjno - kontrolne "Prędkość" w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze drogówki sprawdzają nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami, ale również stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci.

Działania policjantów skierowane są również na szczególną grupę użytkowników dróg, jaką są osoby poruszające się pieszo. Wcześnie zapadający zmrok, co za tym idzie - znaczne ograniczenie widoczności sprawia, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego stają się uczestnikami zdarzeń drogowych. Bardzo ważne jest, aby piesi nosili elementy odblaskowe, co znacznie poprawia ich bezpieczeństwo na drodze. Policjanci apelują o rozwagę do wszystkich uczestników ruchu drogowego, jednocześnie zapowiadają wzmożone kontrole do dnia 11 grudnia br.

KPP

  1. 7 grudnia 2011  15:47   Biedaki...   Miko

    Tydzień zarobków większych dla policji!!!A sami jeżdzą jak reszta...Nawet gorzej!

    0
    0