25 listopada w Chojnickim Centrum Kultury będzie miała miejsce wystawa fotograficzna z okazji Święta Marynarki Wojennej RP. Zobaczymy prace ukazujące codzienność służby marynarzy Marynarki Wojennej. Ich autorami są Małgorzata Zimnoch i Karol Przybyła.
22 listopada 2025 10:17
Od 25 listopada można będzie oglądać wystawę prac Małgorzaty Zimnoch (na zdjęciu) i Karola Przybyły, ukazujących codzienność służby marynarzy. | fot. Damian Przybysz
Małgorzata Zimnoch jest z wykształcenia filolożką romańską, a z zawodu wideoreporterką, pilotką drona i dziennikarką. Jest zdobywczynią m.in. Grand Prix National Geographic Polska 2025. Fotografia lotnicza jest jej ogromną pasją, a jej zdjęcia i filmy można znaleźć na profilach Marynarki Wojennej RP. Karol Przybyła jest zawodowym kucharzem, wideoreporterem, dziennikarzem i wielolenim pasjonatem fotografii morskiej, a także laureatem wielu konkursów fotograficznych.

Specjalizuje się w fotografowaniu statków, portów oraz związanych z tą tematyką obiektów. W swoich kadrach stara się pokazać nie tylko potęgę jednostek pływających, ale także surowość, rytm i piękno portowego świata. Autorzy wystawy prowadzą wspólnie kanał SPOTTERSI na YouTube. W programie wystawy przewidziano prezentację unikatowych zdjęć, symboli marynarskich, odznak oraz innych eksponatów związanych z tradycją i historią Marynarki Wojennej.

Spotkanie z twórcami odbędzie się 25 listopada o godz. 10:00, a zdjęcia będzie można oglądać do 30 listopada w holu Chojnickiego Centrum Kultury. Organizatorzy: Stowarzyszenie Saperów Morskich Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej, Chojnickie Centrum Kultury, Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach.
ChCK

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe