Wystawa Macieja Jarczyńskiego

„Obrazki pana od muzyki” wszechstronnie utalentowanego chojniczanina Macieja Jarczyńskiego. Jest to wystawa malarstwa, rysunku i scenografii: kilkadziesiąt prac powstałych przede wszystkim w latach 2020-2021.

Na zdjęciu: artystyczna wizja autora na swój własny temat.   |  fot. nad.

Na wystawie zaprezentowano głównie dwa cykle:

Cykl malarstwa i rysunku „Improwizacje” – zrealizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2020

Cykl rysunków „Zapis ruchu” zrealizowany w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Chojnice 2021. Prace powstały na podstawie zapisu filmowego postaci tańczących, śpiewających i grających na instrumentach utwory Macieja Jarczyńskiego.

Uzupełnieniem wystawy są obrazy z wcześniejszych lat; najnowsze eksperymenty malarskie z wykorzystaniem sztucznego światła oraz projekty scenograficzne.

Wystawa jest czynna do końca sierpnia w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

G. Szlanga