Wystawa Danuty Joppek "Południki. Boom!"

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Joppek. Wernisaż odbędzie się 16 maja o godz. 18.00 w sali wystawowej. Danuta Joppek uprawia głównie malarstwo.

Wystawa będzie otwarta do 2 czerwca. Wstęp wolny.   |  fot. ChCK

Kuratorka i współorganizatorka wystaw w kraju i za granicą, w tym autorskiego cyklu międzynarodowych wystaw zbiorowych „W drodze...” oraz cyklu „Grunt to Rodzinka”. Jest autorką tekstów analitycznych o sztuce. Jej obrazy inspirują poetów i pisarzy. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz udział w zbiorowych w kraju i za granicą, głównie we Francji.

Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki, trzykrotnie Marszałka Województwa Pomorskiego.Trzykrotnie otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, dwa razy Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury oraz Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego. Biogram w Encyklopedii Gdańskiej Gedanopedia. Monograficzne wydanie dwumiesięcznika Autograf styczeń – luty 2016. Artystka mieszka i tworzy w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej oraz w Nicei (Francja)

(...) delikatna, krucha, jak woal: ona czuje dotyk pędzla, czuje tkankę malarską i presję płótna. Wrażliwa, pracowita, myśląca – prawdziwa artystka. Bardzo ją lubię, popieram sercem (…) fragment wypowiedzi prof. Kazimierza „Kacha” Ostrowskiego zanotowanej przez Jacka Kotlicę w 1998.

ChCK