Wystawa "Chojnice karmią piersią"

Karmisfera i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają na Stary Rynek, gdzie oglądać można wystawę fotografii ukazującą piękno macierzyństwa. Od 1 do 7 sierpnia obchodzony jest Światowy Tydzień Karmienia Piersią.

Wystawa to wynik pracy Sary (Bo Sarita) z cudownymi mamami na tle miejsc charakterystycznych dla Chojnic.   |  fot. ChCK

Tematem przewodnim jest: „Działaj na rzecz karmienia piersią. Edukuj i wspieraj.” Przeżyj ten wyjątkowy tydzień z Karmisferą! Właśnie z tej okazji, rok temu powstał projekt „Chojnice Karmią Piersią” w ramach którego, organizujemy warsztaty z karmienia piersią, spotkania ze specjalistami i piknik rodzinny. To już druga edycja! Zapraszamy na Piknik Karmisfery, który odbędzie się 5 sierpnia od 17.00 w Parku 1000-lecia, pod górką.

Podczas tej edycji oficjalnie wspomagają nas: Sara Bozhatarnyk - fotograf, Adriana Góra - właścicielka sklepu Buduarek (w którym odbywają się nasze wszystkie spotkania), Marta Szynwelska - doradca noszenia ClauWi. Pragniemy serdecznie podziękować Chojnickiemu Centrum Kultury, które umożliwiło nam zorganizowanie tej wystawy. Zdjęcia, które mamy przyjemność zaprezentować to wynik pracy Sary (Bo Sarita) z cudownymi mamami na tle miejsc charakterystycznych dla Chojnic. Czy może być coś lepszego?

Karmisfera to lokalna grupa wsparcia dla mam stworzona z pasji przez dwie Promotorki Karmienia Piersią: Alinę Pasionek-Sikorę i Dominikę Daszkiewicz-Dykiert. Powstał z nas laktacyjno-dietetyczny mix. W mediach społecznościowych znajdziesz nas jako Dietetyk Pasionek i Domini Missio. Tworzymy społeczność rodziców i dzieci, przestrzeń do edukacji, rozmów, dzielenia się doświadczeniem, ciepłym słowem i wiedzą.

Zbieramy w jednym miejscu lokalnych specjalistów, organizujemy spotkania, demaskujemy niebezpieczne mity i przedstawiamy wiedzę opartą na dowodach naukowych. Poczuj się zaproszona do naszej społeczności i wpadnij do nas na "Kawę z Karmisferą". Spotkania są otwarte dla wszystkich i odbywają się regularnie w pierwszy czwartek każdego miesiąca o 10:00, sklep Buduarek, ul. Kościuszki 30

Dowiedz się więcej: @karmisfera | www.karmisfera.pl

Łukasz Sajnaj