Wysoka wygrana Red Devils

Czerwone Diabły bardzo dobrze weszły w nowy 2016 rok. W meczu 1/16 finału Halowego Pucharu Polski wysoko pokonali drużynę Sztormu Szczecin wynikiem 10:4.

Wysokim zwycięstwem rozpoczęli pucharową przygodę zawodnicy Red Devils.   |  fot. screen SportStream

Chojnicka drużyna przystępowała do tego spotkania jako zdecydowany faworyt. Cieszy więc, że tym oczekiwaniom w pełni sprostała. Czerwone Diabły od początku meczu przeważały, jednak nie rzucali się bezmyślnie do ataków. Nasi zawodnicy grali bardzo mądrze i z dużym spokojem.

Już w drugiej minucie spotkania Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie za sprawą pięknego trafienia Sebastiana Wojciechowskiego. Pięć minut później Sztorm niespodziewanie doprowadził do wyrównania po tym jak Mateusz Maćkiewicz uderzył po ziemi z rzutu wolnego.

Po chwili Wojciechowski po raz drugi dał Red Devils prowadzenie, którego chojnicka drużyna nie wypuściła już do końca spotkania. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:3 dla Czerwonych Diabłów, a hat - tricka w pierwszych 20 minutach skompletował Wojciechowski.

Druga połowa to już popis strzelecki Red Devils. Oleksandr Bondar „pozazdrościł” Sebastianowi i postanowił również okrasić to spotkanie swoimi trzema bramkami. Kolejne gole zdobywali: dwa Patryk Laskowski, jednego Przemysław Laskowski, natomiast „dzieło zniszczenia” dokończył Michal Holy dokładając jedno trafienie.

Kolejnym rywalem Red Devils będą Czerwone Smoki z Pniew. Spotkanie odbędzie się na początku lutego.