Wypadki drogowe

Mimo, iż zimą kierowcy jeżdżą ostrożniej, to wypadków nie sposób wyeliminować. Od środy do czwartku doszło w powiecie do trzech kolizji drogowych.

Zima i trudne warunki na drogach nie ulatwiają życia zmotoryzowanym.

21.01. około godziny 13.25 na drodze wojewódzkiej 212 w okolicach miejscowości Moszczenica kierująca pojazdem Toyota 36 - letnia mieszkanka powiatu chojnickiego nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych i najechała na tył prawidłowo jadącego VW Golf. W wyniku zdarzenia ogólnych potłuczeń doznała pasażerka VW Golf. Obaj kierowcy pojazdów byli trzeźwi.
Również wczoraj  około godz. 15.00 na drodze krajowej K - 22 na skrzyżowaniu drogi gminnej z obwodnicą Chojnic doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdów Fiat Brawo i BMW 324. Kierująca Fiatem - 45 letnia mieszkanka Trójmiasta wjeżdżając na obwodnicę nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z kierunku Czerska. W wyniku zderzenia pojazdów kierująca Fiatem doznała obrażeń w postaci rany ciętej głowy. Została przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach.
Dzień wcześniej około 15.30 na skrzyżowaniu drogi K- 22 w kierunku Krojant i Nowej Cerkwi doszło do kolizji drogowej. Policyjny radiowóz zderzył się ze Skodą Favorit. Na szczęście skończyło się bez ofiar, nie licząc strat materialnych wynikłych z uszkodzenia pojazdów, które nie nadawały się do dalszej jazdy. Prawdopodobnie winę za zdarzenie ponosi kierujący policyjnym radiowozem.