Wyniki. 68 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W Chojnickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 68 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które wyłoniły uczestników eliminacji wojewódzkich.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas przesłuchań na etapie wojewódzkim!   |  fot. ChCK

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest wielostopniowy i wieloturniejowy, składają się na niego przeglądy środowiskowe, etap powiatowy organizowany przez Chojnickie Centrum Kultury, eliminacje wojewódzkie, które odbędą się 20 i 21 maja br. w Kwidzyńskim Centrum Kultury oraz spotkanie finałowe, którego termin oraz miejsce zostaną podane na stronie www.tkt.art.pl.

24 marca 2023 r. w Chojnickim Centrum Kultury odbył się etap powiatowy Konkursu. Jury w składzie: Grzegorz Szlanga- Przewodniczący Jury, Chojnickie Centrum Kultury. Marta Wieczorkiewicz- aktorka, absolwentka Studium Musicalowego CAPITOL we Wrocławiu, Ewa Kerplik- sekretarz konkursu, Chojnickie Centrum Kultury ogłosiło następujący werdykt.

Turniej Recytatorski dorosłych

Nagroda- Oliwia Kowalewska (nominacja do etapu wojewódzkiego)

Turniej Teatrów Jednego Aktora

Nagroda- Livia Walczak (nominacja do etapu wojewódzkiego)

ChCK