Wykonawca remontu dworca wnioskuje o dodatkowe 3,5 mln zł

Firma APOLLO, która realizuje remont dworca kolejowego i jego najbliższego otoczenia, złożyła do ratusza wniosek o waloryzację swojego wynagrodzenia. Uważa, że powinna otrzymać dodatkowo 3,5 mln zł.

17 listopada minął termin zakończenia prac remontowych na dworcu PKP. Data była już wcześniej przesuwana, jednak okazuje się, że i tym razem jest opóżnienie. |   |  fot. (je)

W dniu sesji Rady Miejskiej Chojnic, czyli dziś 20 listopada, do ratusza trafił wniosek wykonawcy remontu dworca o zwiększenie wynagrodzenia o kwotę 3,5 mln zł, o czym poinformował w trakcie obrad burmistrz Arseniusz Finster. Aktualnie jest on badany w ratuszu i przez inspektorów nadzoru. Burmistrz ma nadzieję, że uda się dojść do porozumienia w tej sprawie z wnioskodawcą przed oficjalnym zakończeniem tej inwestycji.

- Jest ona finansowana i ze środków unijnych, i z własnych. Gdybyśmy nie zawarli w tej sprawie ugody przed końcem inwestycji, a później, po decyzji Sądu w tej sprawie, to ustalony wówczas koszt waloryzacji byłby do opłacenia wyłącznie przez miasto – wyjaśnił burmistrz radnym. Przekazał także włodarz miasta, że od 18 listopada są naliczane odsetki za zwłokę w dotrzymaniu terminu zakończenia prac i rozpoczęcia prac odbiorowych. Wykonawca deklaruje, że potrzebuje jeszcze kilkanaście dni na ostatnie prace w budynku i przy nim. Kara wynosi 5000 zł dziennie.

(je)