Wygrana z Zagłębiem!

W sobotnie popołudnie (26.03.) w kolejnym meczu ligowym piłkarze Chojniczanki podejmowali Zagłębie Sosnowiec. Miejscowi kibice po dwóch ostatnich remisowych spotkaniach liczyli na zwycięstwo zespołu z Chojnic.

Gospodarze spotkania i zespół gości wychodzą na boisko.   |  fot. m.n. W. Reszkowski

Z możliwości bezpośredniej relacji z meczu, którą można było oglądać na naszym portalu - skorzystało 1437 internautów.

Chojniczanka rozpoczęła grę w składzie: Krzysztof Baran, Michał Mikołajczyk, Grzegorz Jakosz, Robert Sierant, Artur Andryszczak, Aleksandar Atanacković, Paweł Noga, Tomasz Pestka, Sławomir Ziemak, Marek Kowal, Szymon Kaźmierowski.

Od pierwszych minut gry gospodarze nastawili się na grę ofensywną, co przyniosło bramkę już w 8 min., strzeloną przez Marka Kowala. Chojniczanie posiadali lekką przewagę stwarzając kilkakrotnie zagrożenie pod bramką gości. W miarę upływu czasu gra się wyrównała. Zawodnicy obydwu drużyn kilka razy stworzyli sytuacje podbramkowe, jednak bez powodzenia. Wynikiem 1:0 dla Chojniczanki zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

II połowę zawodnicy z Chojnic rozpoczęli bez zmian w składzie. Pierwsza w zespole gospodarzy nastąpiła, kiedy Tomasz Lenart zmienił Pawła Nogę. Druga część meczu nie wpłynęła na zmianę gry, która była wyrównana, chociaż więcej sytuacji podbramkowych mieli chojniczanie. Kolejna zmiana – boisko opuścił strzelec gola – Marek Kowal, a w jego miejsce wszedł Tomasz Parzy. Końcowe minuty znacznie ożywiły grę, która stała się ciekawsza. Kibice oglądali grę z kontry, która mogła się podobać. Ostatnia zmiana w 86 min. Tomasza Pestkę zastąpił Marcin Trojanowski. Do końca spotkania, mimo doliczonych 3 min. gry - wynik nie uległ zmianie. Gospodarze wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej (poza walkowerem) i tym samym zainkasowali pierwsze trzy punkty w tegorocznej edycji rozgrywek II ligi. Sosnowiczanie po raz trzeci w historii grali z Chojniczanką i doznali druguiej porażki. Tylko w 1971 Zagłębie wygralo w Chojnicach 2:1 w Pucharze Polski, jesienią ubiegłego roku na Stadionie Ludowym chojniczanie triumfowali w meczu ligowym, a dzisiaj dołożyli kolejne zwycięstwo.

Następne spotkanie Chojniczanka rozegra 2 kwietnia z Polonią Nowy Tomyśl. Początek godz. 15:00.

1. 29 marca 2011  08:36   wierny   anonim

za to piast człuchów przetrwa wszystko-jak karaluchy hahaha (porównanie nieprzypadkowe)

0
    0
  2. 28 marca 2011  17:18   po zaglebiu pozostala tylko ...   anonim

po zaglebiu pozostala tylko nazwa tak samo bedzie z chojniczanka niedlugo

0
    0
  3. 27 marca 2011  03:27   gdzie jestescie?! (2)   MKS !

i co ? gdzie sa teraz te komentarze z zeszlego tygodnia cwaniaczki? teraz kazdy cicho siedzi bo wygralismy! kibice jak z koziej ***** trombka.tylko jak przegramy to kazdy jest taki rozgadany ze to i tamto.

0
    0
    • 27 marca 2011  22:11   jeeeee   kibic maruder

odezwiemy sie po meczu w Nowym Tomyslu jak bedzie remis :)

4. 26 marca 2011  22:10   Napiszcie, czy komuś ...   anonim

Napiszcie, czy komuś chciało się przejechać prawie 500 km z Sosnowca do Chojnic. Widzę na fotkach, że nadal pojawiają się komandosi w kominiarkach. Czy możecie dać zbliżenia na ich identyfikatory?

0
    0
  5. 26 marca 2011  17:41   He, he, dobre, Chojniczanka ...   katowicki spodek

He, he, dobre, Chojniczanka wisi nad nimi jak jakieś fatum, to jak Polska z Niemcami nigdy też nie wygrała. Zagłębie już ma kompleks Chojniczanki, śni im się po nocach.