Wygrana Red Devils Ladies

W niedzielę rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy Red Devils Ladies i Pogonią Tczew, po zaciętej walce spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny. Mecz został rozegrany w formule 4x15 minut.

Red Devil Ladies weźmie udział w Pucharze Polski, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Gdańsku z udziałem 16 drużyn.   |  fot. nadesł.

Po zakończonym spotkaniu oba zespołu przystąpiły do serii rzutów karnych, tutaj także zwyciężyły nasze dziewczęta 4:3

Red Devils Ladies - Pogoń Tczew 4:3 (0:0, 1:2, 2:3)

bramki: Katarzyna Gozdek 2, Wiktoria Słowy, Dagmara Świt

14 Karolina Palacios, 1 Weronika Wieżynis - 2 Julia Jargieło, 4 Martyna Krygier, 6 Agnieszka Szultka (kpt), 7 Paulina Kościecha, 10 Katarzyna Gozdek, 11 Weronika Sikorska, 15 Dagmara Świt, 17 Wiktoria Słowy, 69 Magdalena Szpera. Trener Tomasz Poźniak, kierownik Marcin Synoradzki

W pierwszej kwarcie zabrakło bramek, w drugiej odsłonie meczu piłkarki Pogoni wyszły na prowadzenie po rzucie karnym. Nasz zespół miał okazję do wyrównania, ale strzał z rzutu karnego Martyny Krygier mknął bramkę rywalek.  Pogoń podwyższyła na 2:0, ale niemal natychmiast Katarzyna Gozdek zdobyła bramkę kontaktową.

Trzecia kwarta przyniosła dwie kolejne bramki, najpierw Pogoń wyszła na prowadzenie 3:1, ale ponownie Gozdek trafiła do bramki. W ostatniej części spotkania, grające z każdą minutą lepiej, nasze zawodniczki przyspieszyły i najpierw Wiktoria Słowy strzałem z dystansu doprowadziła do wyrównania, a potem w ostatnich sekundach meczu, po indywidualnej akcji, Dagmara Świt zdobyła bramkę dającą zwycięstwo RD Ladies.