Wygraną Chojniczanka pokrzyżowała szyki liderowi

W sobotę, 18 maja o godz. 12:45 Pogoń Siedlce podejmie u siebie Chojniczankę i stanie przed ponowną szansą awansu do I ligi. Gospodarze będą starać się zatrzeć niekorzystne wrażenie po ostatnim przegranym meczu. Podobny cel mają przyjezdni.

Dzięki zwycięstwu Chojniczanka mocno przybliżyła się do baraży, wciąż ma szansę nawet na 2 miejsce w tabeli.   |  fot. screen TVP Sport

Zostały tylko 2 kolejki drugiej ligi, tym samym czas rozstrzygnięć. Na razie liderem jest Pogoń Siedlce (55 punktów), a wiceliderem Kotwica (53 punkty). Szanse mają jeszcze KKS Kalisz, Hutnik Kraków (po 49 pkt) oraz Stal i Chojniczanka (po 48 pkt. Sobotnie spotkanie Pogoni Siedlce z Chojniczanką to jeden z ważniejszych meczów 33 kolejki. Goście walczą o awans po barażach. Obie drużyny chciałyby wygrać, więc będzie walka.

Ostatnie dwa spotkania tych drużyn to wygrane Pogoni Siedlce. Zespół gospodarzy gra w kratkę, raz wygrywa, raz przegrywa, ale chyba utrzyma dobre miejsce i awansuje bezpośrednio. Jeśli teraz nie wygra to zostaje wyjazdowy, ostatni mecz z Wisłą Puławy. Reasumując, Chojniczanka zdaje się zdeterminowana, by poprawić pozycję w tabeli. Liczba zwycięstw, porażek i remisów zdaje się prezentować obraz dwóch bardzo równorzędnych drużyn, co sprawia, że mecz zapowiada się na niezwykle emocjonujący.

Spotkanie między Pogonią Siedlce i Chojniczanką będzie dostępne online na TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 12:40.

Pogoń Siedlce – Chojniczanka 2:3 (0:2)

Chojniczanka: Primel – Szczepanek, Boczek, Szumilas (85. Kozina), Edmundsson, Szczytniewski, Sabala (85. Firmino), Vitalucci (85. Kolesar), Nowacki (78. Paprzycki), Szymusik, Korczyc (70. Prałat)

Gole: 53. Demianiuk, 79. Demianiuk – 39. Szczytniewski, 44. Vitalucci, 53. Korczyc

Kartki: 31. Sinior (SDL) – 70. Szczytniewski (CHO), 86. Edmundsson (CHO), 89. Kozina (CHO)

Karny: 90+1. Demianiuk (SDL), bramkarz Primel obrona

Pierwsze 20 min. gry toczyło się w niezbyt szybkim tempie, było mało sytuacji podbramkowych, za to sporo walki w środkowej części boiska. Jednak to Chojniczanka zaczęła wraz z upływem minut zaczęła dominować na boisku, co przełożyło się na pierwszego gola w 39 min., kiedy Szczytniewski potężnym strzałem dał Chojniczance prowadzenie. W 44 min było już 2:0 dla gości, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym rywala, piłkę w siatce z najbliższej odległości umieścił Vitalucci!

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od odrabiania strat i 53 min. zaliczyli honorowe trafienie, jednak ich radość ze zdobycia gola skutecznie zgasił minutę później Korczyc ustalając rezultat na 3:1 dla Chojniczanki. Pogoń nie zamierzała oddać inicjatywy rywalowi i w rezultacie w 79 min. zdobyła druga bramkę. W końcowych minutach spotkania działo się wiele i było sporo emocji. W 90 min. po faulu na zawodniku gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który kapitanie obronił bramkarz Chojniczanki. W doliczonym czasie gry Chojniczanka zmarnowała stuprocentową sytuację na 4:1! Było w tym spotkaniu sporo walki z jednej jak i drugiej strony, ale to Chojniczanka wyszła zwycięsko z pojedynku, a bohaterem spotkania okazał się Primel, który obroną rzutu karnego uratował swój zespół przed remisem, dzięki czemu Pogoń Siedlce wciąż nie może oficjalnie świętować awansu.