Wygrał swoje wszystkie walki

W Szczecinie odbył się finałowy turniej „Pucharu Skorpiona”. Do zawodów pod opieką trenera Ryszarda Milcarka wystartowało trzech reprezentantów „Ósemki” Chojnice.

Michał Łęgowski   |  fot. nadesłane

Kadeci:

46 kg. Michał Łęgowski  pokonał na PKT Doriana Kozłowskiego „Skorpion Szczecin” 14:4.

70 kg. Bartłomiej Jaracz wygrał przez RSC w I rundzie z Adrianem Stawrowskim „Olimp” Szczecin.

75 kg. Patryk Milcarek rozprawił się na PKT z Kunnem Rickem Frankfurt  Niemcy 16:3.

Trener Andrzej Plata: - Sobotnie zawody były ostatnim w tym roku turniejem z cyklu „Puchar Skorpiona”. Do finałowych rozgrywek przystąpiła bardzo duża grupa zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior. Reprezentanci „Ósemki” brali udział we wszystkich czterech  odsłonach rozgrywek pucharowych.

- Największą furorę zdobył Michał Łęgowski, który w wadze 46 kg. wygrał wszystkie swoje walki. Punktacja generalna zawodów niebyła  podzielona na kategorie wagowe lecz tylko na wiekowe. Michał w kat. wiekowej Kadet zdobył komplet 12 PKT.  Po podliczeniu małej punktacji z poszczególnych walk najmłodszy z braci Łęgowskich ostatecznie zajął  III miejsce.

- Bardzo cieszy wysoka dyspozycja naszych zawodników, którzy w chwili obecnej są w trakcie przygotowań w ramach międzywojewódzkich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2012. Tegoroczna OOM będzie miała miejsce w woj. Małopolskim   w połowie lipca.

A. Plata

W turnieju nie mogło zabraknąć zawodników Nowi Boxing. W ringu zobaczyliśmy czterech z nich Adrian Orzlowski, Marek Myszka, Kamil Daćko, Mariusz Kokoszewski.

Adrian Orzlowski w kategorii młodzik waga 48 kg skrzyżował rękawice z Jakubem Walczukiem z Czarni Słupsk wygrywając 8-5, oraz w kategorii kadet Marek Myszka w adze 52 kg  uległ w drugiej rundzie przez RSC  zawodnikowi z Frankfurtu Schierle Siliwo, Kamil Daćko waga 54 kg  zmierzył się z zawodnikiem z Niemiec Wunstrof Rick wygrywając  10-2, natomiast Mariusz Kokoszewski  waga 75 kg pokonał swego rywala Ziółkowskiego Konrada 18-8 podopiecznego klubu Olimp Szczecin.

Wyjazd na Turniej O Puchar Skorpiona był bardzo ważnym sprawdzianem formy i techniki dla moich podopiecznych, bowiem w dniach 4-6 maja br. wybieramy się do Łodzi na turniej  gdzie ponad 100 najlepszych kadetów z Polski oraz reprezentanci Litwy, Łotwy i Białorusi będzie walczyć w corocznym turnieju o „Srebrną Łódkę”.  Grupę Nowi Boxing Polnica Gmina Człuchów reprezentować będą Kamil Daćko oraz Mariusz Kokoszewski.