Wszystko w zasięgu wzroku, czyli wideodomofon i jego główna rola

Wideodomofony powoli stają się zastępstwem dla domofonów – zarówno w budownictwie wielorodzinnym, jak i na posesjach prywatnych. Dyktują one standard nowoczesnego domu, zabezpieczając go przed wtargnięciem do niego nieproszonych gości.

Wideodomofon pełni rolę cyfrowego stróża i pozwala nam kontrolować osoby wchodzące na prywatny teren.   |  fot. ilustrac.

Istnieje jedna szczególna różnica, która oddziela wideodomofon od standardowego domofonu; prócz funkcji rejestrowania dźwięku, osoba przebywająca w domu może ujrzeć osobę, która stoi przed bramą lub drzwiami, jeszcze zanim podniesie słuchawkę i nawiąże połączenie. Funkcja doskonale sprawdza się wtedy, gdy w domu lub mieszkaniu przebywają dzieci i osoby starsze – łatwo jest im wyjaśnić, aby nie podnosili słuchawki kiedy nie rozpoznają osoby widocznej na ekranie. Domownicy mogą także wywołać obraz z kamery nawet gdy nikt nie znajduje się w pobliżu.

Odczytywanie intencji osoby za pomocą obrazu w wideodomofonie

 

Wideodomofon zapewnia bezpieczeństwo; jeżeli widzimy osobę, która z nami rozmawia, o wiele łatwiej jest nam przewidzieć jej zamiary. Również w nocy, gdy usłyszy się jakieś nietypowe odgłosy, można sprawdzić czy nikt nie kręci się przy bramie lub przed drzwiami. Nowoczesne wideodomofony pozwalają na przesyłanie obrazu dzwoniącej osoby na urządzenia mobilne. To spore ułatwienie dla tych, którzy często zamawiają paczki z dostawą do domu lub chcą bez problemu móc sprawdzić, kto dokładnie dzwoni do drzwi lub bramki. Istnieje kilka rodzajów wideodomofonów, jednak najbardziej typowym podziałem jest sposób instalacji wideodomofonów.  

 

Właścicielom domów czy mieszkań, którzy chcą zapewnić sobie i bliskim większe bezpieczeństwo poleca się wideodomofony bezprzewodowe, zaś osobom, które są przed pracami wykończeniowymi w swoim lokum zaleca się montaż przewodowych wideodomofonów. Oczywiście nigdy nie jest za późno na inwestycję w bezpieczeństwo – oba rodzaje wideodomofonów znaleźć można między innymi na stronie 5tech.pl; oferta sklepu z systemami bezpieczeństwa jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś dla siebie, w dodatku w atrakcyjnej cenie. 5Tech od 2014 roku działa w branży elektroniki użytkowej, serwując swoim klientom autorskie produkty, które wyróżnia doskonała jakość i wielofunkcyjność.

 

Przed zakupem zwróć uwagę na... O najważniejszych parametrach słów kilka

 

Jeżeli jesteś przed zakupem wideodomofonu, warto wiedzieć o jego możliwościach i szeregu praktycznych funkcji, w które są wyposażone profesjonalne i nowoczesne modele. Dokładnie przyjrzyj się parametrom takim jak: duży i czytelny wyświetlacz, wysokogatunkowa kamera, odporność sprzętu na warunki atmosferyczne, panel sterowania (pilot/tablet). Wyświetlacz z podświetleniem, układ obrazowania wyposażony w matrycę CMOS, szczelna obudowa i zrozumiały panel sterowania to cechy, które powinien posiadać wysokiej klasy sprzęt, jakim jest wideodomofon. Dzięki doskonałym parametrom będziemy mogli szybko zweryfikować, kto tak naprawdę dzwoni do bramki i czy jest tym, za kogo się podaje. Bezpieczeństwo jest bezcenne, zaś koszta wideodomofonu wyjątkowo atrakcyjne.

(mat. zewnętrzny)