Wspólne świętowanie powrotu do Fogo Futsal Ekstraklasy

Już w najbliższą niedzielę do historii przejdzie kolejny sezon w rozgrywkach futsalu Red Devils Chojnice. We własnej hali „Diabły” podejmować będą Team Lębork i jednocześnie świętować powrót do ekstraklasy.

Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wręczył Bogdan Duraj z Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.   |  fot. Rmak

Jutrzejszy mecz teoretycznie jest z gatunku tych „o pietruszkę”. Team Lębork znajduje się w bezpiecznej strefie miejsc 4-6. Mimo wszystko, warto niedzielny wieczór poświęcić na wspólne świętowanie tegorocznego sukcesu. Chojniczanie przed rundą wiosenną postawili sobie ambitny cel – komplet wygranych.  Team ma szansę na zajęcie czwartego miejsca w lidze. Poza tym, to przecież lokalne derby byłych ekstraklasowiczów. Można być więc pewnym, że nikt tu się oszczędzać nie będzie.

Historia spotkań obu drużyn nie jest długa, ale od sezonu 2020/21 niezwykle zacięta. Do pierwszych pojedynków ligowych doszło w 2018r. „Diabły” po spadku z ekstraklasy, udzieliły mocnej lekcji futsalu ekipie z Lęborka, dwukrotnie aplikując im dwucyfrówkę. Po awansie do ekstraklasy Team Lębork okazał się jednak dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem. Mający w swoich szeregach takich graczy jak aktualny reprezentant Polski Mateusz Madziąg, bramkostrzelny Yvaldo Gomes czy wysłany na banicję z Chojnic Witalij Kolesnik, zespół z Lęborka zrewanżował się za pierwszoligowe porażki, pokonując Red Devils w Chojnicach 5:4, a u siebie 7:6. W Chojnicach zwycięskiego gola dla Lęborka zdobył Witalij Kolesnik.

W kolejnym sezonie to Czerwone Diabły wzięły rewanż na rywalu, prowadzonym wówczas przez chojniczanina, Jacka Burglina W pierwszym, szalonym meczu, był remis 5:5, a do historii przeszło ostatnie 40 sekund, w czasie których chojniczanie zdobywając trzy gole doprowadzili do remisu. W Chojnicach było już 6:3 dla gospodarzy, a ekipa z Leborka, mimo ambitnej postawy, musiała pożegnać się z ekstraklasą. Jesienią w Lęborku chojniczanie wygrali 3:1.

Jak będzie w niedzielę? Na pewno radośnie, ale nasi zawodnicy będą chcieli wykonać założenia trenera, czyli wygraną przypieczętować powrót do ekstraklasy. Mecz rozpocznie się o godz. 18, w hali przy ul. Huberta Wagnera 1. Dla tych, którzy nie będą mogli być na trybunach chojnickiej hali, przygotowaliśmy transmisję on line, pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=0b4e_SzdRuU

Przed spotkaniem ostatnim w pierwszej lidze futsalu miała miejsce mała uroczystość, gdzie w dowód uznania za udany sezon i awans wręczono puchary i podziękowania dla sponsorów. W nowym sezonie na podopiecznych Jaroslava Piesotskyi czekać będzie jednak jeszcze jedna nagroda – ponowna możliwość gry w Fogo Futsal Ekstraklasie.

Red Devils – Team Lębork 6:3 (3:0)

Tomasz Mrozek Gliszczyński (red.). Fot. Rmak. Screen Liga TV Polska