Wpadli w policyjne „sieci”

Zarzuty nielegalnego poławiania ryb usłyszeli wczoraj czterej mieszkańcy gminy Brusy w wieku od 26 do 40 lat. Zatrzymanie mężczyzn było efektem współpracy policjantów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej.

Za przestępstwo ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Wczoraj około godz. 7.00 policjanci z bruskiego posterunku w okolicach Jeziora Małe Młosino zatrzymali czterech mieszkańców gminy Brusy w wieku od 26 do 40 lat podejrzanych o bezprawne poławianie ryb. Zatrzymanie kłusowników było efektem współpracy policjantów z funkcjonariuszami Państwowej Straży Rybackiej.

Policjanci zabezpieczyli łódź, sieci oraz złowionych za ich pomocą około 30 kg ryb, w tym głównie okoni i szczupaków. Wartość strat, jakie swoim działaniem spowodowali sprawcy, oszacowano na około 500 zł. Jeszcze wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty nielegalnego poławiania ryb. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Złowione ryby zostały przekazane dzierżawcy jeziora.

KPP

1

 1. 25 kwietnia 2013  05:47   jerry 12345   Jerry1234515

  Gyby Panowie zatrzymani robili to dla sportu to jestem ukaraniem! Robili to napewno z biedy jestem otym przekonany!!!poniewaz nikt nie lapie 30kg ryb dla sportu,rozsadniej byloby tych Panow ukarac praca na rzecz Gminy niz kara GRZYWNY,uk aranie tych Panow grzywna doprowadzi ich do jeszcze wiekrzej Biedy. Kara Grzywny uderza w cala Rodzine nie w tych Panow pomyslcie o tym Panowie Pollicjanci Z Powarzaniem.

  0
  0
 2. 17 kwietnia 2013  19:37   Wielkie przestępstwo! (1)   Ciekawy

  Ci ludzie nie robią tego dla sportu, tylko z BIEDY i z tej biedy stali się "przestępcami"! Najpierw należy się przyjrzeć jak dokonują połowu zawodowi rybacy i ile ryb które im nie odpowiadają trafia z powrotem do jeziora, tylko już jako martwe! To nie jest przestępstwo?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 18 kwietnia 2013  00:56   Jak jesteś ciekawy to poczytaj na ten temat   MP

   Z biedy? haha Rybacy mają swoje prywatne jeziora i mogą robić na nich co chcą a nie jak ci panowie co kradli. Powinni zostać surowo ukarani oraz dodatkowo na znęcanie się nad zwierzętami. Ciekawi mnie skąd w naszym rejonie Państwowa Straż Rybacka

   0
   0
 3. 17 kwietnia 2013  19:17   ...   anonim

  komentarz usunięty przez moderatora z powodu wulgaryzmów.

  0
  0