"Wpadł" dwa razy

23 - latek z powiatu chojnickiego w odstępie zaledwie godziny został dwa razy zatrzymany przez policję. Mężczyzna prowadził auto po pijanemu i bez wymaganych uprawnień.

Chojniczanin odpowie za dwukrotne kierowanie samochodem po pijanemu. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

26 grudnia około godz. 3:30 policjanci patrolujący ul. Ceynowy w Chojnicach podjęli interwencję wobec kierowcy Forda Mondeo, który chwilę wcześniej podczas skręcania nie opanował auta i wjechał na chodnik. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od 23 -letniego mieszkańca powiatu chojnickiego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 1,80 promila alkoholu. Dodatkowo nie miał on uprawnień do kierowania pojazdem. Po wykonaniu czynności mężczyznę zwolniono, a samochód przekazano trzeźwemu członkowi jego rodziny. Po upływie godziny na Placu Jagiellońskim w Chojnicach policjanci ponownie zatrzymali do kontroli drogowej to samo auto. Okazało się, że i tym razem za kółkiem siedział pijany 23 – latek. Mężczyzna trochę wytrzeźwiał – miał ponad 1,70 promila alkoholu we krwi.

KPP

Agresywni po alkoholu

W miniony świąteczny weekend policjanci przeprowadzili na terenie powiatu chojnickiego 7 interwencji w związku z przemocą w rodzinie (24.12 - 3; 25.12. - 3 i 26.12.- 1). We wszystkich przypadkach sprawcami przemocy byli mężczyźni w wieku od 29 do 54 lat, w większości będący pod wpływem alkoholu.

(red)

  1. 27 grudnia 2010  13:53   Czy policja nie powinna ...   anonim

    Czy policja nie powinna zająć również trzeźwymi członkami rodziny gościa, którzy bezmyślnie oddali jemu kluczyki i pozwolili na ponowne użycie auta? Gdyby kogoś potrącił, powinni za niego pójść do więzenia. Totalna głupota. A może powinno go wstawić się do Izby Wytrzeźwień, jesli takowa jest w Chojnicach?

    0
    0