Wodociąg na osiedla Bajkowe oraz Metalowiec kosztuje 1,8 mln zł

Rusza sezon „przetargowy” i inwestycyjny. Miasto podjęło decyzję o wybudowaniu wodociągu do Osiedla Bajkowego. Inwestorem są Miejskie Wodociągi. Kosztorys jest na 1,8 mln zł. Za tę kwotę równolegle powstanie wodociąg wokół Osiedla Metalowiec.

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie wodociągu na osiedlu Metalowiec i odnogi do pobliskiego Bajkowego.   |  fot. ilustrac./arch.red.

Od tego wodociągu powstanie odnoga do osiedla Bajkowego, które leży za osiedlem Metalowiec przy szosie do Bytowa. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg na to zadanie. Ponadto Urząd Miejski ogłosił już przetargi na realizatorów budowy ulic: Grunowo, Sobierajczyka, Działkową i Sikorskiego. Pod koniec lutego zostanie otwarty przetarg na przebudowę ul. Obrońców Chojnic, która na skrzyżowaniu z ul. Gdańską uzyska rondo.

Odbyło się spotkanie z mieszkańcami ul. Belona, którzy mają problem komunikacyjny. Jak wcześniej pisaliśmy, ich domy powstają po „niewłaściwej stronie” zachodniego obejścia i potrzebują dojazdu do ul. Człuchowskiej. Okazało się, że nie doszło do porozumienia z właścicielką gruntów i nie powstanie tzw. bypas łączący ul. Belona z właśnie Człuchowską. Wkrótce przetarg na projekt, jesienią br. prawdopodobnie budowa nowego dojazdu.

Jak przekazał na konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster, finiszują prace budowlane na budowie świetlicy osiedlowej przy ul. Jabłoniowej. Trwają ponadto prace przy budowie boiska Modrak II oraz nowej siedziby Chojnickiego Banku Żywności.

(je)