Wkrótce z Chojnic do Angowic objazdem

Niebawem prowadzone prace remontowe na wiadukcie kolejowym nad ul. Angowicką i szosą w stronę Angowic i Ogorzelin wymuszą całkowite zamknięcie ruchu drogowego na okres 2-3 tygodni.

Władze gminy szczególnie martwią się, jak rozwiązać problem dowozu do szkoły dzieci z Angowic.   |  fot. Google Maps

Gmina przymierza się do ruchu szkolnych autobusów po gruntowej drodze przez Chojnaty. Wykonawca remontu zobowiązał się, że z tygodniowym wyprzedzeniem poinformuje Urząd Gminy Chojnice o terminie jego rozpoczęcia. Wtedy zostaną pod wiaduktem rozstawione rusztowania, dlatego zamknięcie ruchu będzie ciągłe. Oficjalny objazd został wyznaczony przez Sławęcin – Ogorzeliny, gdzie nadal trwają prace przy przebudowie tej powiatowej drogi.

Władze gminy szczególnie martwią się, jak rozwiązać problem dowozu do szkoły dzieci z Angowic, gdyż wówczas autobus z zajezdni MZK przy ul. Angowickiej musiałby jechać właśnie przez Sławęcin. - To skutkowałoby na pewno ograniczeniem ilości tzw. odwozów po zajęciach z czterech do dwóch. Problemem jest też zawracanie tego kilkunastometrowego autobusu w Angowicach. Na naszą prośbę MZK analizuje, czy jest możliwe skorzystanie przez autobus tymczasowo z drogi gruntowej przez Chojnaty. Zapewne będziemy musieli ją wcześniej prowizorycznie wyrównać i utwardzić – przekazał Janusz Szczepański.

(je)