Wiosną wszystko budzi się do życia

Po czym rozpoznać, że zawitała do nas wiosna? Skąd się biorą rośliny? Co nasionko ma w środku? Na te i na wiele innych pytań dzieci usłyszały odpowiedzi podczas niedzielnego spotkania z Parkiem.

Podczas zajęć były również poruszane zagadnienia związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.   |  fot. A. Szulta

Odbyło się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami. To były „smaczne” warsztaty. Dzieci miały okazję spróbować kiełki różnych gatunków roślin. Ostry smak rzodkwi, rzodkiewki i brokułu nie przypadł im do gustu.

Zgodnie stwierdziły, że najsmaczniejsze są kiełki słonecznika i rukwi. Dowiedziały się, że wszystkie kiełki są bogatym źródłem witamin, minerałów a także białka, błonnika i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Następnie wraz z rodzicami przygotowały kolorowe, wiosenne pudełka, do których posadziły rzeżuchę. Już za kilka dni będą cieszyły się własnymi kiełkami.

Podczas zajęć  były również poruszane zagadnienia związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć rzeżuchy i zajączka. To właśnie najczęściej z nimi kojarzą się nam te święta. Po wysłuchaniu bajki o zajączkach, przygotowały zakładkę do książki w kształcie tego zwierzątka. Może być ona również ozdobą pudełka z rzeżuchą.

Następne warsztaty dla najmłodszych zaplanowane są na 4 czerwca br. i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. (Zapisy rozpoczynają się w maju, o czym jeszcze będziemy informować).

/BG/