Wieczór w teatrze

Za nami kolejna odsłona projektu „Romantyzm na wyciągnięcie ręki”. Mieszkańcy gminy Chojnice mogli zobaczyć chyba najbardziej znaną sztukę Aleksandra Fredry - na scenie ChCK obejrzeli „Zemstę” w wykonaniu Teatru Parabuch z Warszawy.

Pomimo prostej scenografii widzowie mogli wczuć się w życie dawnej szlachty dzięki kostiumom z epoki i grze aktorskiej.   |  fot. GOK Chojnice

Dramat ten, znany powszechnie ze szkolnych lat, oglądany „na żywo”, nabrał zupełnie innego wymiaru. Fabułę, a także teksty dialogów widzowie znali doskonale, co dało się słyszeć, kiedy to np. wspólnie z Dyndalskim odczytywali „Bardzo proszę... Mocium Panie... Mocium Panie... me wezwanie...”.

Pomimo prostej scenografii widzowie mogli wczuć się w życie dawnej szlachty dzięki kostiumom z epoki i grze aktorskiej. Najważniejszą postacią spektaklu był niewątpliwie Papkin. Aktor znakomicie wczuł się w postać stworzoną przez Fredrę i publiczność podczas jego monologów świetnie się bawiła. Nie dziwi zatem okrzyk „Brawo Papkin” podczas gromkich oklasków na zakończenie spektaklu.

Następne spektakle, które mieszkańcy gminy Chojnice będą mieli okazję zobaczyć w ramach projektu poświęconego teatrowi romantycznemu, będą skierowane do młodszych widzów. Dzieci obejrzą przedstawienia w technice lalkowej, młodzież natomiast zapozna się z twórczością Adama Mickiewicza w „teatralnej” odsłonie.

GOK