Wieczór twórczości Jana Sabiniarza

16 marca w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy miał miejsce wernisaż połączony z wystawą prac malarskich i prezentacji poezji Jana Sabiniarza. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Fundacji Muzycznej ArtEast.

Jan Sabiniarz jest nazywany „człowiekiem renesansu”, bo jest nie tylko malarzem, ale i poetą, architektem i wykonawcą poezji śpiewanej, akompaniując sobie na gitarze.   |  fot. nadesł.

Sala wystawowa wypełniła się miłośnikami sztuki i poezji. Dopisała lokalna społeczność. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele ze świata mediów: Wojciech Korzeniewski, animator kultury i impresario, VIP Magazyn Mariusz Gryżewski, Telewizja Polska Joanna Ataman, Dziennik Berliński Bartłomiej Bukowski, Magazyn Pomorski Grażyna Wiatr.                                     

Szukając najwybitniejszych twórców zetknęliśmy się z talentem Jana Sabiniarza, którego określić można jako człowieka renesansu Borów Tucholskich. Jego ponadprzeciętna osobowość, charyzma i potencjał twórczy zasługują na uznanie i rozgłos. Chcemy dołożyć wszelkich starań, by jako fundacja wspierać twórczość Jana Sabiniarza poprzez szereg działań promocyjnych” – mówiła Alina Lużyńska, prezes fundacji.

Wystawa prezentowała szeroki wachlarz obrazów Jana Sabiniarza, zaś sam poeta zaprezentował wybrane wiersze z tomików poezji, w których poruszał tematykę natury, miłości i przemijania, skłaniając słuchaczy do refleksji nad życiem. Wernisaż stał się doskonałą okazją do podziwiania licznych dokonań Jana Sabiniarza, a także do dyskusji na temat sztuki. Atmosfera spotkania była niezwykle ciepła i serdeczna, a goście mieli okazję porozmawiać z autorem i osobiście pogratulować mu talentu. Gospodarzem spotkania byli państwo Beata i Jarosław Prądzyńscy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Fundacji Muzycznej ArtEast.

M. Leszczyński. Fot. Krzysztof Borek, Ryszard Dominowski