Wernisaż wystawy Martyny Miller

W ChCK miał miejsce wernisaż wystawy Martyny Miller "Z braku lasu". Wystawa odnosi się do obszarów objętych nawałnicą w 2017 roku. Jest próbą podsumowania i ujawnienia pracy w Braku Lasu, w wymiarze osobistym i kolektywnym.

Martyna Miller od 2018 roku prowadzi artystyczno-badawczy proces dotyczący ponawałniczych terenów Borów Tucholskich.   |  fot. Fb. ChCK

Wystawa jest próbą podsumowania i ujawnienia pracy w Braku Lasu, w wymiarze osobistym i kolektywnym. Zadaje pytania o to czym jest przestrzeń po huraganie, jak daleko sięga pamięcią w przeszłość, jak bardzo projektuje przyszłość. Zadaje pytanie o to, czym jest las. Jest to pierwsza wystawa artystki w regionie.

Jej działania rozpościerają się od dokumentacji i performatywnych ingerencji w krajobraz po katastrofie po działania edukacyjne ze społecznością, współprace lokalne czy pracę nad zagadnieniami związanymi z odrastaniem lasu i projektowaniem krajobrazu zniszczonego klęską żywiołową. Otwarcie wystawy rozpoczęło się opowieścią multimedialną Martyny Miller w sali widowiskowej Chojnickiego Centrum Kultury.

Wystawa potrwa do 12 maja br. Wstęp wolny.

Fb. ChCK