Weekendowi nietrzeżwi kierowcy

W ostatni weekend, podobnie jak w minionych - policjanci na drogach powiatu chojnickiego zatrzymali dwóch kierujących, którzy poza promilami we krwi mieli również sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Jazda w stanie nietrzeżwym to przestępstwo. Niestety, nie odstrasza to kierowców decydujących się na taki krok.

W ręce funkcjonariuszy wpadły też cztery inne osoby, które lekceważąc obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa wyjechały na drogę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W sobotę w Chojnicach na ul. Łużyckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mazdę. Od 35 - letniego mieszkańca powiatu chojnickiego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do października tego roku.
Następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny kierujący z promilami we krwi i sądowym zakazem kierowania pojazdami. 35 - letni mieszaniec powiatu chojnickiego w Gutowcu (gm. Czersk) kierował mazdą mając w organizmie niemal 1,90 promila alkoholu oraz obowiązujący go grudnia 2011 roku zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W miniony weekend policjanci unie umożliwili dalszą jazdę także czterem innym osobom, które lekceważąc obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa wyjechały na drogę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. W Brusach na ul. Młyńskiej 41 - latek jechał rowerem mając ponad 0,90 promila alkoholu w organizmie. Ponad 1,80 promila wydmuchał 55 - letni rowerzysta złapany w Chojnicach na ul. Świętopełka. W Rytlu na ul. Dworcowej zakończył jazdę oplem 41 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,60 promila alkoholu. Za kierowanie citroenem w stanie nietrzeźwości odpowie niechlubny rekordzista minionych dni – 59 - latek z powiatu chojnickiego – w organizmie którego stwierdzono prawie 2,60 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat, a za złamanie sądowego zakazu – kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei osoba, która prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych musi liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia.

KPP