Weekend nietrzeżwych kierowców

Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Alkohol znacząco zakłóca pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców, dlatego osoba kierująca pojazdem powinna być trzeźwa.

Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a także utrata uprawnień do kierowania.

Od piątku do niedzieli policjanci czuwający nad bezpieczeństwem ruchu drogowego w powiecie chojnickim zatrzymali dziesięciu pijanych kierowców. Zatrzymani to trzej rowerzyści i siedmiu kierowców samochodów w wieku od 28 do 56 lat. 60 % spośród nich wydmuchało w alkomat ponad promil alkoholu. U trzech osób badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W Czersku na ul. Wielewskiej w ręce funkcjonariuszy wpadł 34 - latek, który kierował oplem mając aż 2,40 promila alkoholu we krwi. Niewiele mniej - ponad 2,30 promila – miał w organizmie 29 - letni rowerzysta, zatrzymany do kontroli drogowej w Czersku na ul. Bema.

KPP

  1. 28 lutego 2011  18:13   ciekawe   fragi

    Czy "wczorajszych" nie było czy policja ich puszczała ? Nie do wiary że na 10 złapanych 9 miało powyżej promila.

    0
    0