Ważne dla obu drużyn punkty, zostały w Chojnicach

Rozgrywki piłkarskie dostarczają sympatykom futbolu wielu wrażeń i emocji. Kolejna niedziela w Chojnicach pod względem sportowym zapowiada się interesująco, gdzie o godz. 15 Chojniczanka podejmować będzie GKS Jastrzębie.

Trzy czerwone kartki w meczu, ale i trzy punkty, które powędrowały na konto Chojniczanki.   |  fot. Rmak

Faworytem meczu jest Chojniczanka i należy mieć nadzieję, że w tym pojedynku nie będzie niespodzianki i gospodarze podtrzymają serię spotkań bez porażki.

Chojniczanka - GKS Jastrzębie 1:0 (1:0)

Chojniczanka: Primel – Szymusik, Boczek, Edmundsson, Raburski, Nowacki, Szumilas (57. Paprzycki), Kozina (79. Banach), Kolesar (57. Giel), Prałat, Mikołajczak (74. Szczepanek).

Bramki: 42. Szymusik

Kartki:  21. Szumilas (CHO), 35. Kolesar (CHO), 53. Boczek (CHO), 54. Primel (CHO), 62. Raburski (CHO) – 24. Guilherme (JAS), 51. Vaz (JAS), 62. Lech (JAS), 79. Kargul-Grobla (JAS), 84. Bednarski (JAS). 

Czerwona: 90+4. Raburski (CHO), 60. Zych (JAS), 85. Lech (JAS).

Niewykorzystany rzut karny: 54. Vaz (JAS).

W pierwszej połowie gospodarze byli zespołem przeważającym grając ofensywnie. Przyniosło im to prowadzenie w 42 min. po golu zdobytym przez Szymusika. Po przerwie w 54 min. goście nie wykorzystali rzutu karnego, a od 60 min. grali w osłabieniu, ponieważ zawodnik Jastrzębia po otrzymaniu czerwonej kartki opuścił boisko. Kolejny zawodnik gości osłabił również swój zespół otrzymując w 85 min. także kartkę czerwoną. Jakby tych kartek było mało to w doliczonym czasie gry czerwony kartonik zobaczył zawodnik Chojniczanki, jednak nie miało to już większego znaczenia. Reasumując. Utrzymanie wyniku 1:0 nie było łatwe, ale udało się gospodarzom odnieść zwycięstwo. GKS nie potrafił doprowadzić do remisu nawet z rzutu karnego.

Po niedzielnym spotkaniu Chojniczanka wskoczyła na 6 miejsce. Aktualna tabela – tutaj

W sobotę 28 października o godz. 17 Chojniczanka rozegra spotkanie z Polonią Bytom.

(red.) Fot. Rmak