W weekend policjanci przeprowadzą działania „Motocykle”

Przez dwa dni, 3 i 4 czerwca, będą przeprowadzone działania „Motocykle”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami.

Podczas działań zostaną wykorzystane samochody nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator oraz oznakowane motocykle.   |  fot. KPP

Eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. Reakcja mundurowych na przypadki nieodpowiedzialnego zachowania kierujących motocyklami będzie bezwzględna.  Nadmierna prędkość, jazda na jednym kole, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazda bez wymaganych uprawnień to główne „grzechy” użytkowników motocykli.

Przypominamy, że podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego jest przestępstwem za które sąd może skazać na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP