W weekend jest Dzień Babci oraz Dzień Dziadka

Dzień Babci tradycyjnie obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. W 2023 r. terminy te wypadają w sobotę i niedzielę. W Lichnowach na placu sołeckim można z tej okazji zrobić okolicznościowe zdjęcie.

Jeśli twoi dziadkowie to tradycjonaliści, podaruj im fotoprezent w pięknej ozdobnej ramce.   |  fot. FB Lichnowy

W Dzień Babci i Dziadka chcemy podziękować tym bliskim członkom rodziny za ich obecność, ciepło i dobroć. Dzieci często przygotowują własnoręcznie wykonane laurki, a w przedszkolach organizowane są przedstawienia. Specjalnie dla babć i dziadków powstają wierszyki i życzenia.

Tradycja obchodów Dnia Babci w Polsce rozpoczęła się kilkadziesiąt lat temu. Wiele źródeł podaje, iż sam pomysł utworzenia takiego święta narodził się w 1964 r. w tygodniku „Kobieta i Życie”. 21 stycznia 1965 r. z kolei w Poznaniu wystawiana była sztuka „Drzewa umierają stojąc”, w której rolę babci grała słynna aktorka Mieczysława Ćwiklińska.

W przerwie występu aktorce obchodzącej w tym dniu urodziny wręczono tort z napisem „Dla Babci”. O wydarzeniu tym napisał „Ekspress Poznański”, a rok później 21 stycznia Dniem Babci ogłosił też warszawski „Express Wieczorny”.

Oprac. (je) za infor.pl. Foto FB Sołectwa Lichnowy