W trosce o życie i zdrowie mieszkańców burmistrz zawiadomił prokuraturę i Okręgową Izbę Lekarską

Arseniusz Finster złożył w Prokuraturze Rejonowej w Chojnicach i w gdańskiej Okręgowej Izbie Lekarskiej - zawiadomienie o wszczęciu postępowania, wobec chojnickiej lekarki Eweliny Gierszewskiej.

Burmistrz przejęty troską o zdrowie mieszkańców uważa, iż tego typu wypowiedzi sprzyjają niechęci do szczepień, a tym samym powoduje to rozprzestrzenianie się wirusa.   |  fot. ilustracyjne

Zdaniem burmistrza lekarz podważa skuteczność szczepień niezgodnych z wiedzą medyczną. Domaga się również ścigania z urzędu, ponieważ takie działania bazują na braku wiedzy medycznej i popierane są fałszywi autorytetami.

Zawiadomienie ma związek z konferencją zorganizowaną na rynku 15 stycznia - zobacz

22 stycznia br. Lekarz Ewelina Gierszewska odniosła się publicznie do stawianych jej zarzutów - tutaj

Poproszony o komentarz w sprawie burmistrz Arseniusz Finster w rozmowie z portalem powiedział: - Poglądy przedstawione przez lekarkę powodują, że działają na szkodę pacjentów, a impulsem do zawiadomienia prokuratury było stwierdzenie, iż można nielegalnie pozyskiwać covidowe certyfikaty, gdyż jest to przestępstwo. Dodał, iż nie walczy ze Stowarzyszeniem ani z Konfederacją, jednak uważa, że poglądy, jakie przedstawiają są niedopuszczalne.

Jak można twierdzić, że preparat, jak nazywa to pani doktor nie jest przebadany? Zanim został dopuszczony do użytku to przeszedł procedury wielu instytucji na świecie i jest rekomendowany przez WHO. I nie jest to jeden z preparatów, a ich jest więcej, którymi szczepi się cały świat. W piątek 11 lutego burmistrz w tej sprawie zostanie przesłuchany przez policję.

(red.)