W sobotę pieczenie chleba w Widnie

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Sołectwo Rolbik zapraszają 6 sierpnia na XXIV edycję Pieczenia Chleba w Widnie. Początek o godzinie 14.00.

Pieczenie chleba cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i rzeszy przybywających turystów.   |  fot. ilustrac./arch.

W trakcie imprezy będzie można uczestniczyć w warsztatach pieczenia chleba, a prowadzącym będzie kucharz Artur Sarnek z Krakowa. Upieczone chleby uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą do domu.  Chlebowe warsztaty odbywać się będą jednocześnie na 12 stanowiskach. Należy zapisać się na wybrane godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, wyłącznie telefonicznie: 52 398 32 02, 52 396 9331.

Natomiast w sławnym piecu odbędzie się pokaz, jak to się dawniej piekło chleb. Właśnie chleb z tego ceglanego pieca upieczony przez Panią Agnieszkę Werra będzie nagrodą w organizowanych konkurencjach. Konkurencje to m.in. Zapieckowa Moja-Twoja, Trafiony Piekarz czy Mąkowy Slalom i inne piekarniano - chlebowe rewolucje.

Podczas imprezy będzie możliwość zakupu chleba wypieczonego przez Koła Gospodyń Wiejskich. Całość umilać będzie kaszubska kapela rodzinna BAS z Sierakowic. Gastronomia będzie wyłącznie w wydaniu regionalnym. Zapewnia ją KGW Leśno, Przymuszewo, Rolbik. Będzie także „Zupa z wielkiego gara”.

CKiB w Brusach, oprac. (je)