W regatowym klimacie

W miniony weekend (14 - 15 08.) na Jeziorze Charzykowskim żeglarze rywalizowali w XI Regatach Odpustowych. Organizatorami była parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Charzykowach oraz ChKŻ.

Regaty odpustowe na Jeziorze Charzykowskim.

Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja i na starcie stanęło aż 99 uczestników, startujących w 9 klasach regatowych oraz turystycznych.

Udany start zawodników ChKŻ na Mistrzostwach NSKO do 11 lat

W dniach 13 - 15.08. w Złocieńcu odbyły się regaty Mistrzostwa NSKO do lat 11 - tu, w których bardzo dobrze spisali się zawodnicy ChKŻ Chojnice. Klasyfikację chłopców wygrał Artur Ilski z JKW Poznań. Drugie miejsce zajął nasz zawodnik Michał Pilarczyk, trzecie miejsce dla Mikołaja Staniula z YKP Gdynia. Pozostali nasi zawodnicy także mogą ten występ zaliczyć do udanych i tak Jakub Domagała zajął 7 miejsce, Jakub Pilarczyk 12 miejsce. Słabiej spisał się jedynie Tomasz Januszewski, który zajął 71 miejsce.

W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyła Magdalena Daniszewska z UKS MOS Ełk przed Joanną Trejter z JKW Poznań i Zuzanną Wałecką z JKW Poznań. Zawodniczki ChKŻ Chojnice Natalia Kazykalewicz i Anna Maszkowska zajęły następująco 14 i 26 miejsce. Trenerem zawodników ChKŻ na regatach był Mariusz Sołtysiak.

Regaty NIVEA

Bardzo dobry start zaliczyli zawodnicy UKS "KET" Charzykowy w regatach NIVEA Błękitne Żagle w Gdynii. Regaty odbyły się w dniach 07 - 08.08. i na starcie stanęło 143 najmłodszych uczestników. Rywalizację wygrał zawodnik UKS "KET" Charzykowy Jakub Domagała. Drugie miejsce zajął Mikołaj Ginter z UKS ARKA Gdynia, natomiast najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Oskara Korzeca z MKŻR Szczecin. Pozostali nasi zawodnicy zajęli również bardzo dobre miejsca: Ania Maszkowska 21 miejsce (5 m. w klasyfikacji dziewcząt), Aleksandra Chamier Ciemińska 25 miejsce (7m. w klasyfikacji dziewcząt). O sporym pechu może mówić nasza ostatnia zawodniczka Natalia Kazykalewicz, która przez całe regaty miała realne szanse na medal, jednak ostatni wyścig nie poszedł po jej myśli i ostatecznie zajęła 29 miejsce (10m. w klasyfikacji dziewcząt).