W poszukiwaniu rodzinnych korzeni

List do świetlicy napisała pani Katerina Behnke z Belgii która poszukiwała od dawna miejsca urodzenia jej dziadka Aloisa Behnke, który urodził się 7 października 1929 roku w Ciechocinie.

Ta wizyta to nie tylko cenne ślady przeszłości, ale także magiczne okno do świata, w którym urodził się dziadek Kateriny Behnke.   |  fot. GOK

Dzięki uprzejmości mieszkańców udało się zlokalizować miejsce zamieszkania dziadka pani Kateriny a w ubiegłą środę dla seniora gościliśmy w naszej świetlicy panią Katerinę z mężem i dziećmi. Przy pomocy mieszkanki Moniki Sprada, która była tłumaczką naszych gości udało się sprawnie przeprowadzić spotkanie podczas, którego seniorzy opowiadali o życiu w tamtych czasach.

Kolejnym elementem naszego spotkania był spacer po Ciechocinie, a finalną częścią spotkania było dotarcie do miejsca, w którym żył dziadek pani Kateriny. Był to dzień pełen wzruszeń i łez pani Kateriny, która przy pożegnaniu zapowiedziała, że na pewno jeszcze raz odwiedzi to miejsce. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wzruszającego spotkania.

GOK