W pierwszym dniu wyciskano sztangę, biegano w Lasku Miejskim

W sobotę 30.09. rozpoczęła się XIV edycja Chojnickiego Turnieju Dziewięciobojowego dla kobiet i mężczyzn. Tego dnia zawodniczki i zawodnicy z całej Polski wyciskali sztangę leżąc.

Celem wieloboju jest sprawdzenie wszystkich cech potrzebnych do osiągania dobrych wyników w sporcie.   |  fot. (je)

Pojechali także na rowerze i pobiegli w Lasku Miejskim oraz w SP8 grali w szachy i pingponga. W otwarciu Turnieju, oprócz organizatorów z UKS Ósemka z prezes Marzenną Osowicką i dyrektorem SP 8, gdzie jest baza imprezy, Jarosławem Gomółka; udział wziął też jego coroczny patron poseł Aleksander Mrówczyński. Otrzymał w prezencie od organizatorów koszulkę, którą dostali także wszyscy uczestnicy.

Pierwszą konkurencję rozegrano w siedzibie jednego z współorganizatorów, czyli w klubie fitness KaNaMa. Było to wyciskanie w leżeniu. Rozegrano ją w dwóch kategoriach – kobiety wraz z młodzieżą do 65 kg wagi oraz mężczyźni od 65 kg. Dwie kolejne konkurencje były połączone ze sobą, czyli był to duathlon: jazda na rowerze oraz bieg w Lasku Miejskim. Panie miały do pokonania połowę krótszy dystans.

Dwie następne konkurencje także były połączone ze sobą, gdyż poszczególne pary grały ze sobą i w szachy, i w tenisa stołowego. Rozgrano je w gmachu Szkoły Podstawowej nr 8. W niedzielę 1 paźziernika zostaną rozegrane następujące konkurencje: w Parku Wodnym pływanie stylem dowolnym na 50 m K i 100 m M; na stadionie w Brusach bieg na 60 m K i 100 m M, skok w dal z miejsca oraz rzut oszczepem.

Wyniki - tutaj

(not i fot.je.) (nad.)