W maju będą kolejne edycje Pikniku dla Seniora i biegu Runaway

W trzeci weekend maja odbędą się w parku 1000-lecia w Chojnicach drugie edycje Pikniku Seniora oraz Biegu Runaway. Poinformował o tym na konferencji prasowej w UM wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Czy łatwo jest zachęcić seniorów do pozadomowej aktywności? Sądząc po ubiegłorocznej frekwencji na pikniku rzecz się udała.   |  fot. (je)

II Piknik Seniora będzie w piątek 19 maja na terenie pomiędzy bulodromem, a parkingiem przy Al. Brzozowej. Rozpocznie się o g. 10.00. W programie oprócz konkursów i występów lokalnych artystów, będzie też koncert zespołu z gatunki muzyki biesiadnej pn. Dancing Band. Do Chojnic przyjedzie z Podhala. Będzie też m.in. strefa gastronomiczna.

- Ten Piknik organizujemy razem z Klubem Radnych Arseniusza Finstera Program 2023 – zaznaczył wiceburmistrz Adam Kopczyński. Postanowiliśmy dopytać zastępcę włodarza miasta o to, kto finansuje ten Piknik i kto jest jego organizatorem. - Piknik organizują, przy patronacie burmistrza i moim, radni z Klubu Program 2023. Jego koszt jest w całości sfinansowany przez sponsorów i członków Klubu Radnych. Nie korzystamy wcale z mienia miejskiego – odpowiedział Adam Kopczyński.

Druga impreza w parku 1000-lecia będzie dzień później, czyli w sobotę 20 maja. Będzie to Bieg z cyklu Runaway. Miasto Chojnice jest partnerem tego wydarzenia i zakupiło u organizatorów prawie 1000 pakietów startowych dla dzieci. Przed rokiem było ich 500. Bieg będzie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 2-4 lata, 5-8 i 9-13. Podczas tej imprezy Ośrodek Profilaktyki Rodzinnej zorganizuje piknik.

(je)