W koncertowym klimacie …

Wolontariusze Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach zapraszają w sobotę 11 kwietnia na koncert do klubu Kornel. W roli gości pojawią się dwa czołowe polskie zespoły z kręgu stoner rocka.

SautruS   |  fot. nadesłane

Będą to pomorski SautruS i poznański Snake Thursday rozpoczynające trasę koncertową po kraju. Gospodarzy reprezentować będą młodzi punkowcy z centrum młodzieżowego – zespół Bad Meat.

SautruS to kapela grająca cieżki psychodeliczny stoner rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy muzyki rockowej późnych lat 60' z nowszymi metalowymi brzmieniami, tworząc unikalne kompozycje.

SautruS nagrał dotychczas dwie płyty: EP "Kuelmaggah misticism"(2012) oraz wydany przez Pink Tank Records LP "REED: chapter one"(2014). Zespół dzielił scenę z takimi kapelami jak: Blues Pills, Belzebong, Weedpecker, Dopelord, Greenleaf, Bone Man, Planet of Zeus, Grandloom i Ampacity. 

Teledysk do utworu „LOSAO” zespołu SautruS - tutaj

Snake Thursday to rockowe trio z Poznania, inspirujące się stoner rockiem i starym heavy metalem.  Zespół stawia sobie za cel tworzenie muzyki energicznej, melodyjnej i brudnej, zbudowanej wokół riffów i odwołującej się do korzeni ciężkiego grania. Na koncie kapeli są dwa wydawnictwa: „Cruise Mode” z 2012 roku i ubiegłoroczny „Iter”.

Teledysk do utworu "Cosmogonist's Apprentice" zespołu Snake Thursday - zobacz

Bad Meat to punkowa załoga z centrum młodzieżowego. Mimo krótkiego stażu, ma na koncie  występy przed weteranami sceny - Kwaterą C2 i Rejestracją.

Organizację imprezy i działalność centrum młodzieżowego wspierają: Urząd Miejski w Chojnicach , Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach Mirosław Janowski, stowarzyszenie Rockinitiative Emsdetten e.V., Stowarzyszenie Partnerstwa Miast z Emsdetten.

Chojnickie przedsiębiorstwa: Zakład Rowerowy Tomasz Kierski, firma LTM Artura Eichenlauba, Bank Spółdzielczy w Chojnicach, Salon Masażu i Kosmetyki Roma, Spółdzielnia Socjalna Qrtyna Project, szkoła językowa Cone School oraz drukarnia Papilar.

Na imprezie sprzedawane będą cegiełki o wartości 10 zł z przeznaczeniem na działalność Samorządnego Centrum Młodzieżowego w Chojnicach.

M. Karpiak