W hicie kolejki wygrana gości!

Lider rozgrywek z Kalisza w sobotę 30 marca rozegra w Chojnicach mecz z 4 ekipą w tabeli. Obie drużyny są chętne do gry w 1 lidze. To niewątpliwie hit tej kolejki, który pokaże TVP Sport. Początek transmisji o godz.14:25.

W hitowym spotkaniu 26 kolejki skromne zwycięstwo odniósł lider rozgrywek wygrywając z Chojniczanką 1:0.   |  fot. screen TVP Sport

Chojniczanka prezentuje stabilną formę, co w połączeniu z 4 miejscem w tabeli daje przedsmak intensywnej walki. 10 zwycięstw nie jest przypadkiem, drużyna pokazała, że potrafi skutecznie wykorzystać okazje, a siedem remisów sugeruje niełatwe zadanie dla przeciwników pragnących ich pokonać. Ostatnie mecze obu zespołów zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc można oczekiwać, że zarówno Chojniczanka jak i KKS Kalisz będą chcieli przełamać ten trend i zainkasować pełną pulę punktów.

Chojniczanka – KKS Kalisz 0:1 (0:1)

Chojniczanka: 1. Michał Antkowiak – 26. Czesław Raburski (46, 19. Sebastian Szczytniewski), 21. Jakub Goliński, 8. Tomasz Boczek, 54. Grzegorz Szymusik – 27. Hide Vitalucci, 34. Damian Nowacki (76, 40. Killian Benvindo), 7. Błażej Szczepanek (58, 79. Marcin Kozina), 10. Wojciech Szumilas, 80. Dominik Banach (82, 77. Antoni Prałat) – 20. Valērijs Šabala (58, 11. Alef Firmino).

Gol: 27. Bednarski

Kartki: 44. Boczek (CHO), 87. Szymusik (CHO) – 16. Kieliba (KKL)

Zanim doszło do spotkania miała miejsce mała uroczystość, gdzie symbolicznie zostali docenieni przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby, na co dzień związane z klubem Chojniczanka, a także z nim współpracujący. Pamiątkowe statuetki z wyrazem podziękowania za wieloletnią współpracę na rzecz pomorskiej piłki nożnej wręczał  Radosław Michalski Prezes Pomorskiego ZPN.

O ile Chojniczanka przystąpiła do spotkania zdeterminowana, co można było zauważyć przez pierwsze 20 min. i kiedy od uderzenia w poprzeczkę bramki gości już w 4 min., dominowała na boisku, to kwestia objęcia prowadzenia wydawała się kwestią czasu. Po początkowej dominacji gospodarzy goście otrząsnęli się z impasu i zaczęli grać śmielej. Kluczowa w pierwszej połowie była 27 min., kiedy to kaliszanie praktycznie w pierwszej składnej akcji i przy biernej postawie defensywy objęli prowadzenie po dośrodkowaniu, kiedy piłka po uderzeniu głową wpadła do siatki Chojniczanki. Goście jak i gospodarze do zakończenia tej części meczu próbowali kontratakować jednak bez powodzenia.

W drugiej połowie naprzemiennie w ataku byli gracze obu zespołów. Chojniczanka dążyła do zdobycia kontaktowego gola, a goście do podwyższenia rezultatu. W 61 min. nadarzyła się okazja do wyrównania, kiedy to Vitalucci zagrał w pole karne rywala, gdzie piłkę głową uderzył Firminio, ale minimalnie chybił. Uważna gra w defensywie kaliszan nie zapobiegała grze ofensywnej grze Chojniczanki, która w końcowych minutach stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką gości, niestety bez powodzenia. Dla przyjezdnych był to rewanż za przegrany mecz w pierwszej rundzie, a zarazem historyczne zwycięstwo w Chojnicach.