W gminie powstał chór. Uczy się piosenek z okresu międzywojennego

Mieszkańcy gminy Chojnice są w trakcie przygotowań do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Dorośli postanowili stworzyć chór, nawiązując do działalności Chóru Lutnia z okresu II Rzeczypospolitej.

Próba chóru w Klawkowie. Mimo upływu lat szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są ciągle popularne, mają swoich wiernych słuchaczy i miłośników, i to nie tylko wśród starszego pokolenia.   |  fot. M. Potulska

Warsztaty wokalne są realizowane pod okiem profesjonalnych instruktorów, a próby odbywają się cyklicznie w świetlicy w Klawkowie. Uczestnicy zajęć bardzo zaangażowali się w przygotowanie repertuaru z okresu XX-lecia międzywojennego. Na uroczystej gali w Silnie zaprezentują m.in. utwór Hanki Ordonówny „Na pierwszy znak”.

W programie koncertu znajdą się też przeboje Henryka Warsa „Ach, jak przyjemnie” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Nie zabraknie też piosenek z repertuaru Mieczysława Fogga, takich jak „Mały biały domek” czy „Tango milonga”. Natomiast dzieci i młodzież zaangażowały się w przygotowanie występów tanecznych oraz wystawy poświęconej działalności członkiń Koła Polek i Ziemianek z okresu, kiedy Polska ugruntowywała swoją niepodległość.

Występ chóru będzie można zobaczyć 18 września w Wiejskim Domu Kultury w Silnie lub na profilu facebookowym GOK Chojnice podczas relacji „na żywo”. Zachęcamy do udziału w gali.

GOK. oprac. (je)