W UG odbyło się spotkanie ws. funkcjonowania elektrycznych hulajnóg

Pod koniec sierpnia radny i sołtys Lichnów Zbigniew Nojman złożył na sesji RG Chojnice interpelację ws. nieprawidłowego funkcjonowania systemu wypożyczania elektrycznych hulajnóg. Na początku września w UG odbyło się w tej sprawie spotkanie.

Podczas spotkania władze gminy reprezentował zastępca wójta Janusz Szczepański.   |  fot. (je)

Zostało ono zapowiedziane podczas konferencji prasowej z 31 sierpnia. Jak przekazał na kolejnej konferencji wicewójt Janusz Szczepański, odbyło się na początku września. Oprócz przedstawicieli firmy wypożyczającej elektryczne hulajnogi na terenie m.in. gminy Chojnice, wzięli w niej udział sołtysi Lichnów i Chojniczek – Zbigniew Nojman i Tomasz Sujak – oraz radny z Charzyków Józef Kołak. Władze gminy reprezentował zastępca wójta Janusz Szczepański.

- Początkowo na spotkaniu nasi goście chyba nie za bardzo rozumieli nasze uwagi do nich. Przekazaliśmy, że podtrzymujemy swoje stanowisko, że są one potrzebne, ale nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu organizacji wynajmu hulajnóg. Byli naszymi uwagi zaskoczeni, bo w innych miastach i miejscowościach jeszcze z nimi nie spotkali się. Myślę, że przekonaliśmy ich, by teraz wszelkie zmiany w systemie konsultowali z gospodarzami takich wsi, jak Lichnowy czy Chojniczki, czyli ich sołtysami – przekazał wicewójt Janusz Szczepański.

Uzgodniono także, że zostanie prowadzona wspólnie kampania informacyjna wśród mieszkańców, by po wykorzystaniu hulajnogi wracały na wyznaczone miejsca postoju; ma także zwiększyć się ich ilość oraz ma przybyć miejsc zakazu ich pozostawiania, czyli tzw. stref czerwonych, pod groźbą kilkudziesięciozłotowych kar. Czy tak będzie, pokaże przyszłość, ale jak poinformował nas dwa dni przed konferencją, czyli 19.09., sołtys Lichnów Zbigniew Nojman, z terenu tej wsi zniknęły wszystkie hulajnogi. - Chyba zostaliśmy „ukarani” przez firmę wypożyczającą hulajnogi – przekazał nam sołtys.

(je)