W Rytlu Zaduszki Bluesowe przy kawie i szarlotce

Kolejna edycja Zaduszek Bluesowych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Czersku tym razem odbyła się w niedawno wyremontowanym Ośrodku Kultury w Rytlu. Tegoroczną gwiazdą był Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Po bisie, o który poprosiła publiczność w owacji na stojąco, Sławek Wierzcholski rozdawał autografy i pozował do zdjęć ze swymi fanami.   |  fot. (je)

Jako support wystąpił Rafał Żywicki, który zaprezentował licznej publiczności, która zajęła miejsca przy stolikach z kawą, herbatą i szarlotkami, standardy bluesowe i nie tylko. Po tej rozgrzewce na scenę weszli członkowie zespołu Nocna Zmiana Bluesa z jej liderem Sławkiem Wierzcholskim. Jego członkowie w większości pochodzą z Torunia. Zespół powstał przed 40 laty, o czym pośrednio  wspomniał założyciel zespołu.

W bardzo „energetycznym” zestawie utworów ułożonych wg recepty „trzy szybkie i jeden wolny”, jak zapowiedział Sławek Wierzcholski, były i hity z filmu „Blues Brothers”, i wykonywane przez Maanam, na którego jubileuszu 25-lecia istnienia na koncercie w Sali Kongresowej zagrał także lider Nocnej Zmiany Bluesa. Nie zabrakło i opowieści wirtuoza ustnej harmonijki o historii powstania tego instrumentu starszego, niż … muzyka bluesowa.

(je)