W Lichnowach otwarto Miejsce Postoju Rowerzystów

Wczoraj na placu sołeckim w centrum Lichnów otwarto kolejną atrakcję. Tym razem dla rowerzystów, którzy otrzymali miejsce, gdzie mogą odpocząć. Rada Sołecka pozyskała na to środki w kwocie 10 tys. zł z gminnego funduszu Wsparcia Inicjatyw Lokalnych.

Pomysłodawca punktu dla rowerzystów, sołtys Zbigniew Nojman.   |  fot. (je)

Z tego grantu powstała drewniana wiata ze stołem i ławami, utwardzenie polbrukiem, stojaki na rowery oraz tablica z mapą schematyczną istniejących i planowanych ścieżek rowerowych w południowej części gminy Chojnice. Przy ul. Głównej obok MPR umieszczone zostały w roli dekoracji dwa rowery pomalowane farbami odblaskowymi.

- Kolejne miejsce odpoczynku dla rowerzystów powstanie w połowie drogi pomiędzy Sławęcinem, a Ogorzelinami. Mam nadzieję, że nie tylko nasi dzisiejsi goście z Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Roweru Cyklista będą korzystać z tego miejsca w Lichnowach, ale i nasi mieszkańcy i ich goście – przekazał w sobotę (8.10.) na otwarciu pomysłodawca Sołtys Zbigniew Nojman.

Przy okazji poinformował mieszkańców, że w przyszłym roku zamierza przenieść plenerową siłownię na drugi brzeg stawu przy placu; natomiast przy jego brzegu ma powstać połączenie lądowe z ulicą Okrężną. W drugiej części uroczystości jego uczestnicy raczyli się smaczną kiełbaską z grilla, kawą, babeczkami i minipączkami. Rowerzyści otrzymali od sołtysa nalepki lichnowskie na swe pojazdy, a dzieci pluszaki.

Więcej w relacji video.

(je)