W Kredenzie o politykach

Wczoraj (29.12.) Michał Januszewski miał kolejny wykład z cyklu „Kredenz Filozoficzny”. W znanej herbaciarni licznie zebranej publiczności przedstawił, jakie sposoby stosują politycy, aby wygrać spory i dyskusje.

Michał Januszewski (po prawej) rozpoczyna wykład.   |  fot. (je)

Świetnie dobranym przykładem, z którym zapoznali się widzowie, była audycja Moniki Olejnik „7 dzień tygodnia” sprzed kilku lat. Wzięli w niej udział Andrzej Lepper oraz Jan Rokita. Usłyszeliśmy jej spore fragmenty. Niektóre dwukrotnie, gdyż wykładowca analizował je zdanie po zdaniu. Pomagał zebranym w zrozumieniu sztuczek polityków przygotowany stenogram z zapisem dyskusji w Radiu Zet. Wśród publiczności nie znaleźli się żadni aktywni politycy lokalni. Prawdopodobnie niepotrzebne im takie szkolenie. Może przyda się ich następcom, którzy będą mogli wkrótce zapoznać się z naszą relacją video.

(je)

relacja_video.jpg

  1. 30 grudnia 2010  16:33   A ja z przyjemnością ...   zorientowany

    A ja z przyjemnością posłuchałem tego co prelegent miał do powiedzenia. Postaram się być na następnym spotkaniu.

    0
    0
  2. 30 grudnia 2010  11:49   Jeśli FILOZOF ma gadać na ... (2)   anonim

    Jeśli FILOZOF ma gadać na takie tematy, to niech jego "program" nazywa się "Kredenz Leppero-Rokitowy, a nie Filozoficzny, bo to uwłacza tej nauce..

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
    • 30 grudnia 2010  13:45   sorry a o jakim programie ...   anonim

      sorry a o jakim programie mowa?

      0
      0
    • 30 grudnia 2010  13:23   Szanowny Panie,   Michał Januszewski

      jak sądzę nie zaszczycił Pan swoją obecnością Herbaciarni w czasie spotkania. Nie wyjaśnił Pan jaką definicję filozofii Pan zastosował, aby wykluczyć z niej podjęty przeze mnie temat. Zapraszam do zapoznania się z innymi zagadnieniami przewidzianymi na ten rok, jak również zwracam Panu uwagę, że retoryka należy do korpusu filozofii. Artur Schopenhauer, na którego Erystyce oparłem część teoretyczną zajmował się problematyką sporu jako filozof. Współczesne badania nad dyskursem publicznym w znacznej mierze opierają się na dorobku filozofii lingwistycznej. Analiza dyskursu, która została przeprowadzona jest częścią metodologii, która wyrosła na spuściźnie szkoły frankfurckiej. Nie przedstawił się Pan, to smutne. Zapraszam na kolejne spotkania.

      0
      0