Veraco - stojaki na plakaty

Na ścianach, budynkach i stojakach. Jak zaczęła się historia plakatu? Pierwszą formą plakatu był afisz – drukowany tekst, najczęściej informacyjny lub reklamowy, ozdobiony przyciągającym wzrok ornamentem.

Stojak na ulotki to rozwiązanie, dzięki któremu można to robić w sposób estetyczny i niezależny od architektury danego wnętrza.   |  fot. ilustracyjne

Powstał on w XV wieku i długo utrzymywał się w kulturze reklamy. Jednak z czasem zaczął przeobrażać się w o wiele bardziej artystyczną wersję, z którą mamy do czynienia współcześnie – mowa oczywiście o plakacie. Obecnie mamy dostęp do tysiąca dzieł o różnej tematyce – ludzie dekorują ściany swoich mieszkań sztuką, która oddziałuje na nich pozytywnie. Także wielkie firmy wykorzystują ogromne plakaty, aby zdobyć zainteresowanie szerszej publiczności i przyciągać wzrok potencjalnych klientów.

Plakat jako forma komunikacji. Walory estetyczne i reklamowe

Spośród rodzajów plakatów, najczęściej dostrzec można na swojej drodze plakaty filmowe, motywacyjne, cyrkowe, BHP i reklamowe. W ciągu całego swojego życia każdy przynajmniej raz natknął się na którąś z form. W większych miastach cały czas mijane są plakaty, które wręcz walczą ze sobą o zainteresowanie przechodniów. Współcześnie plakat jest jedną z najlepszych form reklamy; jego walory estetyczne i wpływ, jaki może wywrzeć na drugą osobę często jest powalający. Odbiorcy są bowiem wzrokowcami – im lepiej zaprojektowany plakat, tym większe prawdopodobieństwo, że wzbudzi on reakcję szerszego grona zainteresowanych.

Mimo faktu, że współcześnie wiele firm decyduje się na reklamy elektroniczne, jednocześnie nie porzuca idei rozwieszania w różnych miejscach specjalnie wyselekcjonowanych kolekcji plakatów. Szczególnie jest to widoczne w sklepach odzieżowych – modele na plakatach prezentują na sobie różne wariacje stylizacji, a jednocześnie na ekranach wyświetlany jest spot przygotowany właśnie na otwarcie najnowszej kolekcji ubraniowej. Można więc śmiało stwierdzić, że plakat ma prawdziwy ogrom zastosowań, w efekcie czego jest stale pożądany – przez specjalistów od marketingu, reżyserów, designerów czy zwykłych ludzi, którzy jednak chcą wnieść do swojego wnętrza powiew świeżości.

Gdy miejsca na ścianie brak. Alternatywne formy umiejscowienia plakatów

Nie każdy w swoim mieszkaniu ma miejsce, aby powiesić swój wymarzony plakat. Często małe firmy również nie mają budżetu na to, by reklamy widniały na ogromnych budynkach. Te dwa problemy łączy jedno: wyjście z sytuacji. Dzięki zrozumieniu potrzeb osób indywidualnych, jak i małych (czy tych dużych) firm, przedsiębiorcy tacy jak Veraco stworzyli najwyższej klasy stojaki na plakaty. Nie zabierają one zbyt wiele miejsca w domu czy w biurze, natomiast są świetnie sprawdzają się również w środowisku stricte reklamowym, czyniąc plakat przede wszystkim widocznym, a przez formę jego „zawieszenia” - również awangardowym.

Plusem korzystania z tego rodzaju przedmiotów jest to, że można je dowolnie przestawiać i konfigurować – tworzysz wystawę? A może szukasz idealnej formy reklamy dla swojej firmy? Wśród licznego asortymentu rodzajów i kombinacji stojaków, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Wieszaki na plakaty będą świetnym dodatkiem dekoracyjnym, a także znakomitym punktem informacji publicznej. To właśnie ich uniwersalność czyni je obecnie ogromnie popularnymi!

(mat. zewnętrzny)