Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach

W okolicznych lasach powiatu chojnickiego często możemy spotkać zwierzynę leśną, która podczas migracji przebiega przez jezdnię. Spłoszone zwierzę najczęściej nie zatrzymuje się przed nadjeżdżającym pojazdem, lecz niespodziewanie wbiega wprost pod koła.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Należy także nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga dzikie zwierzęta”.   |  fot. arch/moto.pl

Chojniccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich. Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają dzikim zwierzętom bezpieczne przejście. Dochodzi do potrąceń.  Dziką zwierzynę możemy spotkać na drodze o każdej porze dnia i nocy. Wystraszone i spłoszone zwierzę potrafi nagle wbiec na jezdnię wprost pod samochód lub nawet go staranować.

Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku. Zachowajmy szczególną ostrożność, aby bezpiecznie dojechać do celu.

KPP