Uwaga! Kradną "na śpiocha”

Czerscy policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - włamania do domu w Czersku, z którego następnie skradziono różnego rodzaju przedmioty oraz kluczyli od samochodu. Następnie dokonano kradzieży auta z terenu posesji.

Złodzieje działają pod osłoną nocy dokonując włamań do domów.

- Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek - 6/7 listopada – informuje Magdalena Stolp, p.o. rzecznika chojnickiej policji. – Poszkodowany wycenił swoje straty na ok. 150 tys. zł. W tej sprawie prowadzimy dochodzenie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że włamania dokonano metodą na tzw. śpiocha, czyli wykorzystując sen domowników będących we wnętrzu budynku. Wcześniej w Czersku doszło do dwóch podobnych zdarzeń. Również niedawno w Chojnicach policjanci mieli do czynienia z tego rodzaju przestępstwem.

Przypomnijmy, w styczniu 2010 roku kryminalni z KWP w Gdańsku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Zatrzymali 9 osób w wieku od 20 do 51 lat. Wśród zatrzymanych był 38 - letni przywódca grupy. - Przestępcy prowadzili swoją działalność również na terenie powiatu chojnickiego – mówił wówczas Błażej Bąkiewicz z zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wszyscy byli mieszkańcami woj. pomorskiego. Kradli także metodą na tzw. śpiocha - wykorzystując sen domowników włamywali się do mieszkań i zabierali kluczyki do aut.

Film z zatrzymania w styczniu 2010 r. (zobacz)  

(red)