Urodzinowa feta Dżemu

Dwugodzinny fenomenalny koncert zagrał wczoraj (17.10.) zespół Dżem w hali Centrum Parku. W przeciągu półtora roku to już druga ich wizyta w naszym mieście i miejmy nadzieję, nie ostatnia.

Zespół po koncercie rozdawał autografy.   |  fot. (ro)

Ta grupa z 35 - letnim dorobkiem mogłaby odcinać kupony od swojej przeszłości. Ale za bardzo szanuje widownię i siebie, by tak czynić. Każdy ich koncert jest jedyny, nieprzewidywalny. Naturalnie musiały zabrzmieć największe hity "Dżemu", ale pomiędzy nimi muzycy przypominali mniej znane i zupełnie świeże kompozycje.

Dżem

To co ich wyróżnia, to również autentyczna radość z bycia na scenie - te wzajemne uśmiechy było widać co chwilę.  A i widzowie potrafią dodać energii i animuszu, nic więc dziwnego, że Dżem zagrał aż 3 bisy! Gdy zagrali legendarne "Whisky", można było się spodziewać, że to już ostatnie akordy koncertu, ale gdzież tam! Zwieńczeniem spotkania z Dżemem był pięknie zagrany "List do M".

(ro)

fotoreportaz.jpg

 1. 19 października 2014  15:24   Bez Rysia Riedla to już nie ...   anonim

  Bez Rysia Riedla to już nie to samo,ale było super !!!

  0
  0
 2. 19 października 2014  07:12   super !!! ale ......   xyz

  Jestem z Dżemem od 35 lat, widziłem ich po raz pierwszy w Jarocinie w czasach kiedy zaczynali. Widziałem dziesiątki ich koncertów, wszystkie doskonałe. Chyba jedyny zespół, a właściwie Zespół ! który zapełnia wszystkie sale bez reklamy. Nie ma ich w mediach a fani zawsze byli. Radzi sobie doskonale. Jedno małe ale, Dzem z czasów Rysia miał teksty. Dziś ( od 1994) jest z tym bardzo blado. Muzyka genialna i widać mistrzostwo każdej nuty , teksty niestety już do niej nie dorastają. Nie mam tu na myśli specyfiki teksów genialnych Ridla, ale tekstu jako takiego. Super sie śpiewa "nowe " teksty, wpadają w ucho, ale są no co by nie powiedzieć liche. Zastanawiałem się czy z ostatnich 20 lat gdyby zebrac teksty dało by się zrobić 1 genialną płytę co połaczy muzykę z tekstem i szczerze powiem że NIE. Muzyki doskonałej mają dziesiatki ale teksty może 4 mo że 5. Fanem zostaje dalej ale, żal że tekst nie dotasta muzyce.

  0
  0